NHL: Michálek zajistil San Jose bod půl minuty před koncem

Český hokejový útočník Milan Michálek zajistil San Jose Sharks bod na ledě Minnesoty, když v poslední minutě vyrovnal na 2:2.

Jeho gól poslal zápas do prodloužení, to však bylo ze strany Žraloků vše. Na bonusový bod za výhru v nastaveném čase už nedosáhli. Asistence si v noci na čtvrtek připsali Patrik Eliáš z New Jersey a Jan Hejda z Columbusu.

Michálek se dvacet šest vteřin před koncem dostal při hře bez brankáře k odraženém puku a ten bekhendovou dorážkou propasíroval do sítě.

Jeho gól ale nakonec pomohl San Jose pouze k zisku bodu, v prodloužení rozhodl o vítězství domácí Minnesoty Bret Burns.

Eliášova nahrávka nepomohla, Hejdova ano

Jednu asistenci si v nočním utkání připsal Patrik Eliáš z New Jersey, Ďáblové však podlehli Dallasu na jeho ledě 2:4. Český útočník přihrával na konci první třetiny Mottauovi na vyrovnávající gól na 1:1. Hosté se sice ještě před přestávkou ujali vedení 2:1, o to však ve zbylých čtyřiceti minutách přišli. Dvěma góly se na tom podílel Loui Eriksson, který se v této sezoně prosadil už dvacetkrát.

Větší radost ze své gólové přihrávky tak měl Jan Hejda z Columbusu, Blue Jackets totiž vyhráli v Anaheimu 2:0. Český obránce asistoval u vítězné branky MacDonalda ze 48. minuty.

Výsledky NHL:

Minnesota - San Jose 3:2 po prodl. (1:0, 0:1, 1:1 - 1:0)
Branky: 11. Nolan, 55. Kolanos, 62. Burns - 33. Setoguchi, 60. M. MICHÁLEK. Vyloučení: 3:4. Využití: 2:1. Střely na branku: 32:34. Hvězdy utkání: 1. Burns, 2. Kolanos (oba Min.), 3. Setoguchi (SJS).

Phoenix - Colorado 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)
Branky: 31. a 33. Mueller, 54. O. Jokinen - 9. Hensick. Vyloučení: 3:2. Bez využití. Střely na branku: 29:29. Hvězdy utkání: 1. Mueller, 2. Doan, 3. Tellqvist (všichni Phoen.).

Carolina - Atlanta 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Branky: 20. a 37. Samsonov, 48. Corvo - 11. Kovalčuk. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. Střely na branku: 28:21. Hvězdy utkání: 1. Samsonov, 2. Corvo, 3. T. Ruutu (všichni Car.).

Dallas - New Jersey 4:2 (1:2, 2:0, 1:0)
Branky: 11. a 60. Eriksson, 26. Wilson, 30. Parrish - 18. Mottau (ELIÁŠ), 20. Clarkson. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 44:27. Hvězdy utkání: 1. Richards (Dal.), 2. Clemmensen (NJD), 3. Eriksson (Dal.).

Anaheim - Columbus 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)
Branky: 48. MacDonald (HEJDA), 58. Peca. Vyloučení: 5:6. Bez využití. Střely na branku: 27:29. Hvězdy utkání: 1. Mason (CBJ), 2. Giguere (Ana.), 3. Nash (CBJ).