Hokej

Hokejový střelec Káňa: Čtyři góly jsem dal naposledy v osmé třídě

Deseti góly zatížili čeští hokejisté do dvaceti let na mistrovství světa konto Kazachstánu. O čtyři z nich se postaral útočník Jan Káňa.

Češi si vítězstvím 10:2 zajistili postup do čtvrtfinále šampionátu.

První střídání patřilo Kazachům, pak vládli Češi

"Nebylo to až tak jednoduché utkání. V prvním střídání nás jasně přehráli a my jsme se toho trošku lekli, možná jsme je i trochu podcenili. Pak jsme ale začali hrát svojí hru a vznikl z toho tento výsledek," zhodnotil zápas jeho čtyřgólový střelec. Češi zvládli skvěle první třetinu, z prvních pěti střel vstřelili čtyři góly.


"Padalo nám to tam trochu i se štěstím. Využili jsme první přesilovky a pak už to šlo skoro samo," řekl po utkání Káňa, který si všiml také nepříliš jistého brankáře Kazachů Andreje Jankova: "Po prvních dvou vstřelených gólech jsme si na něho začali věřit."

Čistý hattrick vždycky potěší

Káňa zaznamenal v utkání celkem čtyři góly, ve druhé třetině vstřelil dokonce čistý hattrick. "Myslím, že něco podobného se mi podařilo naposledy v osmé třídě. Nějak speciálně to ale neoslavím. Po každém gólu si seberu puk a to je všechno. Tentokrát jsem si tak domácí sbírku pořádně obohatil," prohlásil jakoby bez emocí český střelec.

Kouč Sýkora: Úkol jsme splnili, ale třetí třetina byla mizerná

Trenér týmu Marek Sýkora byl s postupem spokojený, ne tak ale s třetí třetinou, kterou Češi dokonce prohráli.
Kazaši, největší outsider turnaje, nevstřelili v předchozích třech duelech ani branku a od Kanady, USA a Německa obdrželi dohromady 36 gólů. Českému týmu se navíc povedl vstup do utkání, takže bylo rychle rozhodnuto.


"Byla jenom otázka času, kdy dáme na začátku nějaký gól. Kazachstán skutečně patří k těm slabším soupeřům," řekl po utkání bez emocí hlavní kouč českého výběru Marek Sýkora. "Úkol jsme nakonec splnili, postoupili jsme a vyhráli druhé utkání za sebou, což je cenné," dodal.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události