Hokej

Vůjtek: Triumf na Spengler Cupu pomůže Dynamu i v KHL

Trenér hokejistů Dynama Moskva se vrací k výhře jeho týmu na prestižním turnaji.

Hokejisté Dynama Moskva vyhráli ve středu prestižní Spengler Cup, když ve finále porazili Kanadu 5:3 a český trenér Dynama Vladimír Vůjtek neskrýval radost, když tvrdil, že tento úspěch pomůže ruskému celku i v KHL. Informaci přinesl ve čtvrtek server Novosti.ru.

Vůjtek chválil svůj tým

"Myslím, že jsme na turnaji odehráli řadu těžkých zápasů a to, jak jsme je zvládli, nám může pomoci. Budeme si víc věřit, budeme sebevědomí," cituje českého trenéra Vůjtka server Novosti. "Tohle vítězství je pro Dynamo hodně zajímavé a také důležité. Turnaj je sledován na celém světě a my jsme ho chtěli vyhrát. Jsem rád, že se to povedlo. Ve finále proti Kanadě jsme navíc předvedli nejlepší výkon," doplnil kouč po výhře 5:3.


Vůjtek pochválil za bojovnost celý tým, speciální uznání pak vyslovil směrem k hráčům, kteří nenastupovali k zápasům úplně stoprocentě zdraví. Mezi ně patřil i český obránce Karel Rachůnek. "Už dva týdny má zraněný loket. Vždycky mi ale řekne, ano mám problém, ale dá se s tím hrát," řekl český trenér, podle nějž nikdo z týmu nechtěl o finále přijít.

Čajánek burcuje: Musíme vyhrát KHL!

"Nesmíme na tu výhru tolik myslet. Je to fajn, ale už je to minulost. Je před námi přece další úkol, musíme vyhrát KHL," burcoval tým den po triumfu Čajánek, autor tří branek finále. "Nemyslím si, že by to byl nějaký můj vrchol kariéry, ale na druhou stranu, svojí cenu to má. Už když jsem byl malý, tak jsem v televizi koukal, jak si na tomhle známém turnaji české týmy vedou," dodal s tím, že ani netuší, kolik si hráči Dynama vydělali na prémiích za vítězství na Spengler Cupu. "Nevím, vážně. Když se hraje, tak na tyhle věci nemyslíte. Necháme se překvapit," usmál se český hokejista.

hrc, tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události