Hokej

Winter Classic: Další zápas NHL pod širým nebem je tu!

Winter Classic: Další zápas NHL pod širým nebem je tu!

Teprve potřetí v novodobé historii se zápas NHL odehraje pod otevřenými nebesy. V Chicagu vyzvou domácí Blackhawks obhájce titulu z Detroitu.

Velkolepá akce odstartuje v 19 hodin SEČ a v přímém přenosu ji můžete sledovat na obrazovkách stanice NOVA Sport.Je nutno říci, že diváci se mají opravdu na co těšit. Zápas se odehraje na baseballovém stadionu, který je domácí půdou chicagského týmu Cubs, jenž hraje Major League Baseball. Uprostřed tohoto stánku je připravená ledová plocha, kolem které jakoby mávnutím kouzelného proutku vyrostly mantinely, střídačky i boxy časoměřičů.

Fanoušci NHL zápasy venku žerou

Všechny vstupenky jsou už nějaký čas beznadějně vyprodány, protože o tuto akci je eminentní zájem. V listopadu 2003, kdy se poprvé hrálo v Edmontonu, si i přes mrazivou teplotu -19 stupňů Celsia našlo cestu do ochozů 57 tisíc diváků, tehdy však akce ještě nenesla označení Winter Classic.

Podívejte se, jak to vypadalo v loňském roce, kdy se v rámci Winter Classic utkaly týmy New Yorku Rangers a Pittsburghu Penguins:


Tento název byl zaveden až v loňském roce, kdy se na Ralph Wilson Stadium ve státě New York utkalo Buffalo s Pittsburghem Pengiuns. Akce byla monstrózní. V hledišti se tísnilo přes 71 tisíc hokejových nadšenců a na obrazovkách ji sledovaly necelé čtyři miliony lidí. Pro srovnání, o atraktivní All-Star Game byl zájem zhruba čtvrtinový. Rekord v počtu diváků rozhodně překonán nebude, protože Wrigley Field pojme "jen“ 41 160 sedících diváků.

Vstupenka až za 200 tisíc korun

Nejlepší místa mohou vyjít až na 10 tisíc dolarů (200 tisíc korun), ale cena "normálních“ vstupenek se pohybuje v rozmezí 25 - 355 dolarů. Každopádně je znát, že fanoušci se nebojí sáhnout hlouběji do kapsy, aby velkolepou šou viděli a nenechali si ujít možnost spatřit své miláčky pěkně z blízka. Diváci v prvních řadách to budou mít k hráčům jen několik málo metrů.Drama z Centrální divize

Celý zájem o akci je podpořen tím, že je rozhodně o co hrát, protože Chicago i Detroit spolu soupeří v rámci Centrální divize. Hráči Red Wings jsou zvyklí, že divizi s přehledem vévodí, ale letos jim právě Chicago nepříjemně dýchá na záda. Ztrácí šest bodů, k dobru má však ještě dva zápasy. Zatímco fanoušci už jsou nějaký čas pořádně natěšeni, samotní hráči z toho tak "odvaření“ nejsou. "Jsme natěšení na každý zápas, který nás čeká, jako kdyby to byl ten největší v sezoně,“ řekl kapitán Jonathan Toews pro list Chicago Sun-Times. Oba týmy navíc patří k "Original six", tedy původním šesti týmům zámořské soutěže. To ještě zvyšuje prestiž zápasu.

Příroda organizátorům zatápěla

Nejtěžší na celé akci je asi zajištění pořádné ledové plochy. Organizátoři sice mají k dispozici nejmodernější mrazící zařízení, ale když jim nejde ruku v ruce matka příroda, je vše o sto procent složitější. A klimatické podmínky v posledních dnech jim hodně hrály na nervy. "Během příprav jsme tu zažili snad všechno,“ přiznal odborník Dan Craig. "Teplota kolísala od minus dvaceti do plus patnácti stupňů. Jednou tady byl liják, podruhé nám zase na ploše leželo šest centimetrů sněhu,“ dodal.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události