Fotbal

Čistka ve Spartě se nekoná. ROZHOVORY s posilami

Čistka ve Spartě se nekoná. ROZHOVORY s posilami
Zdroj: TN.cz

Očekávaných změn v kádru pražské Sparty se fanoušci nedočkali. Diváci se ale dozvěděli, že se mohou těšit na nekompromisního stopera Řepku, ale také na nové posily, které byly oficiálně představeny dnes dopoledne.

Fotbalový národ dnes ráno netrpělivě očekával, s jakými změnami v týmu Sparty se vytasí nový realizační tým. Ten byl ve složení Chovanec, Hašek, Kmoch představen již minulý týden a dnešním dnem se oficiálně ujal vlády nad nejúspěšnějším českým klubem. Kuloáry kolovaly "zaručené“ seznamy jedinců, se kterými Sparta již nepočítá. Jedná se o Doška, Matušoviče, Kisela, Hada, Kučeru, Grigara a prý i Holendu. Dosud jediným hráčem, který odešel je Miroslav Slepička. Kádr se tedy bude zeštíhlovat až v období do 11. ledna, kdy Sparta odjíždí na soustředění. "Do té doby chci mít finální podobu kádru na jaro,“ uvedl Chovanec, generální manažer a hlavní trenér Sparty.

Rozhovor s Martinem Haškem a záběry z prvního tréninku:


Posily z Anglie, Ruska a Rakouska

Jak jsme vás informovali v úterý, Sparta přivedla do týmu nové hráče, kteří mají pomoci k návratu na špičku ligové tabulky. Největším jménem je Sergio Peter, který dosud působil v anglickém klubu Premier League Blackburnu. "Jsem v Praze poprvé, je moc krásná a jsem rád, že tu můžu být. Navíc dostat šanci ve Spartě, to je skvělé. Je to velký klub, pravidelně hraje evropské poháry. Já můžu sice hrát kdekoliv v záloze, ale preferuji levou stranu,“ uvedl rodák z německého Mannheimu, jenž podepsal smlouvu na 2,5 roku.

Rozhovor s Hubníkem a Peterem:


Dalším velkým jménem je Roman Hubník, kterého Sparta vysvobodila z ruského trápení. Bývalý hráč Olomouce, jenž přichází na roční hostování, se těší na nové výzvy. "Jsem rád, že mě Sparta kontaktovala a že jsme se dohodli, bylo to takové vysvobození. Musím se ale o místo v sestavě poprat. Důležité bude, abych ve zdraví absolvoval zimní přípravu a pak uvidíme," řekl Hubník.


Dalším novicem je Manuel Pamič. Ten byl stabilním členem chorvatské jednadvacítky a nyní hraje v rakouském týmu Red Bull Salzburk, kam přišel přesně před rokem z Rijeky. V nabitém salcburském kádru se však nedokázal trvale prosadit, odehrál jen šest zápasů. Přesto patří mezi největší chorvatské naděje. Na Letnou přichází na roční hostování s opcí na přestup. Oficiálně bude jeho přestup dořešen příští týden.


Zdroj: oficiální zdroj

Návrat starých známých tváří

Několik známých tváří už na Letnou dorazilo. Vedle posil získaných z jiných klubů začínají znovu ve Spartě trénovat navrátilci z hostování - útočník Jiří Jeslínek, záložníci Tomáš Kóňa a Igor Žofčák, brankáři Milan Švenger a Lukáš Zich.


Velké naděje se vkládají hlavně do slovenského středopolaře Žofčáka, který patřil k nejlepším jabloneckým hráčům. Podle mnohých se již "otrkal" a aklimatizoval v české lize a tak se prý fanoušci mají na co těšit.Dalším hráčem s příslibem pro budoucnost je určitě Jeslínek. Jeho rychlost, výbušnost, ale hlavně čivch na branky bude Sparta nutně potřebovat. Chovanec však chce další posily. "Snažíme se ještě získat jednoho gólového útočníka," řekl Chovanec.

Kdo tedy odejde?

To nikdo zatím oficiálně nesdělil. Dle kuloárových informací panovníci z Letné mají již přichystaný seznam jmen. Ten bude veřejnosti odtajněn nejpozději 11. ledna, kdy tým odjede na soustředění do Špindlerova Mlýna. "Jména hráčů, kteří odcházejí, vám zatím nesdělíme, Martin ještě potřebuje hráče poznat blíž. Mluvíme o čtveřici, pětici hráčů. Oznámíme to do odjezdu na soustředění. Musíme za ně mít ale náhradu," prohlásil Chovanec.Jak bude kralovat letenský triumvirát?

Většinu fanoušků hlavně zajímalo, jak bude přesně fungovat trenérský trojlístek Chovanec - Hašek - Kmoch. Navíc, když k týmu přijde další trenér. O rozdělení kompetencí ale nechtěl nikdo příliš mluvit. "Nebude to nic neobvyklého, naše spolupráce by měla zůstat uvnitř klubu," řekl Chovanec, který současně bude i nadále zastávat roli generálního sportovního manažera Sparty. Jen naznačil že oba se budou mimo jiné podílet na nominacích i sestavě k utkání, i když právo posledního slova zůstane hlavnímu trenérovi."Generální manažer asi nebude každý den na hřišti, zatímco já bych měl být s týmem co nejčastěji. Zatím se ale musím s hráči více seznámit," uvedl Hašek, jenž bude mít na starosti většinu věcí na hřišti. Měl by být i tím hlavním, kdo povede tréninky. "Přál bych si lepší organizaci defenzivy, větší pohyb hráčů, ale i lepší ofenzivní část," uvedl bývalý hráč Sparty, po kterém stoper Řepka sdělil dres s číslem 2.Oba trenéři se už podíleli na detailním plánu přípravy a konzultovali spolu jména posil. "V takových důležitých věcech, jako jsou příchody nových hráčů, je to ale vždy kolektivní rozhodnutí," řekl Hašek.


Ohradil se proti mediálním spekulacím, že by se mohl dostat do konfliktu s bývalými spoluhráči a nynějšími svěřenci Řepkou a Blažkem. "Nevím, kde se to vzalo, s oběma jsem vždy vycházel bez potíží. Neměli jsme žádné osobní spory a doufám, že to tak bude i v budoucnu," uvedl Hašek.

Petr Hrubec, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události