Hokej

Hudlerovi se klaní hokejové legendy Detroitu

Hudlerovi se klaní hokejové legendy Detroitu
Zdroj: TN.cz

Malý velký muž v dresu Detroitu měl lví podíl na vítězství Red Wings nad Chicagem v poměru 6:4 při slavném Winter Classic.

Fanoušci zachumlaní v čepicích a teplých bundách na sedadlech, kde obvykle hraje chicagský baseballový klub Cubs, ale atmosféra, která připomínala vařící kotel. Takové bylo letošní NHL Winter Classic, v němž se pod otevřeným nebem utkali místní Blackhawks s Detroitem Red Wings.

Jednou z hlavních postav události, jež má vítat příchod nového roku, ale především zvýšit prestiž NHL v souboji o pozornost fanoušků s ostatními sporty, byl český hokejista v dresu Detroitu Jiří Hudler.

"Měl jsem dvě šťastné dorážky, co k tomu dodat,“ řekl Hudler ke svým dvěma zásahům do černého. "Spoluhráči mi to dobře nachystali, takže vždycky vlastně stačilo pouze doklepnout puk do prázdné branky,“ pokračoval Hudler ve svém lakonickém komentáři.

Trenér Detroitu: Hudler je neskutečně šikovný a talentovaný hráč

Český forvard nejprve v času 21:14 snižoval na 2:3 z pohledu Detroitu, čímž zaznamenal jubilejní stý bod v NHL, a poté patnáctým gólem v sezoně v 33. minutě vyrovnal na 3:3 a nastartoval svůj tým k výjimečnému obratu.


"Hudler je neskutečně šikovný a talentovaný hráč,“ řekl trenér Red Wings Mike Babcock. Puk si ho vždycky najde, což je vlastnost dobrých hráčů,“dodal Babcock.


Hudler, který je nejmenším a nejlehčím hokejistou v sestavě Red Wings přiznal, že velký podíl na jeho úspěších mají výborní hráči, se kterými nastupuje v útoku. Detroitský štírek zároveň ocenil, že díky zkušenostem veteránů v dresu Red Wings, není zápas nikdy ztracený. "Dokonce i když prohráváme o dvě branky, tak nepanikaříme. Když se podíváte do naší šatny, kde hraje tolik zkušených hráčů, tak dostanete odpověď," řekl český hokejista.

Chelios: Nebojí se soubojů před brankou. Za to si zasluhuje respekt

Zetterberg, který pomohl Hudlerovi k jeho první brance, svému spoluhráči vrací stejnou mincí. "Dokáže si najít volné místo před brankou, kde se k němu puk vždycky dostane,“ řekl zkušený švédský útočník. "Je šikovný při práci s hokejkou a ví, jak zamést kotouč do branky,“dodal Zetterberg.


"Vždycky najde cestu, jak skórovat,“ řekl Kris Draper, jeden z mužů, který v Red Wings vykonává funkci kapitána. "Je skvělý při práci s pukem a výborně si hledá prostor ke skórování. Střílí góly v momentě, kdy to potřebujeme,“ oceňuje kvality českého hokejisty veterán v dresu Detroitu.


"Tenhle kluk měl skvělou první polovinu roku. Vždycky usilovně pracuje na tom, aby se dostal do prostoru branky, kde se hraje velmi tvrdě. Za to si zasluhuje respekt," uzavřel chvalozpěvy na Hudlera Chris Chelios.  

jvl, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události