Hokej

Smrt po hokejové bitce: Mladý hráč zemřel v nemocnici

Smrt po hokejové bitce: Mladý hráč zemřel v nemocnici
Zdroj: oficiální zdroj

Hokejista Don Sanderson z celku nižší zámořské soutěže Whitby Dunlops se po dvaadvaceti dnech v nemocnici z kómatu neprobral.

Jednadvacetiletý hokejový zadák Don Sanderson bojoval o život v nemocnici Hamilton General od 13. prosince. O den dříve utrpěl zranění hlavy poté, co se v utkání s Brantford Blast popral v bitce s Corey Fultonem. Během ní přišel Sanderson o helmu a při následném dopadu na led si přivodil těžká zranění hlavy.

Video:
Podívejte se na nejlepší bitky z prestižní NHLZ kómatu se už neprobral

Ihned po nárazu upadl do kómatu, ze kterého se už neprobral. Nepomohla mu ani následná operace mozku, po které byl při životě udržován pouze přístroji. Nemocnice oznámila, že zemřel kolem jedné hodiny nad ránem amerického času.


Sanderson hrál v minulosti v Ontario Provincial Junior Hockey League za týmy Ajax Attack a Trenton Sting. Byl také asistentem kouče u dívčího týmu Belleville Bearcats, který trénoval jeho otec.

Smutnou tečku za podporujícími vzkazy udělal jeho otec

Téměř 1 500 lidí se v posledních dnech připojilo na společenský server Facebook group, aby vyjádřilo podporu Sandersonovi a jeho rodině. Jako poslední příspěvek napsal právě jeho otec a oznámil smrt svého syna.
"Budu tě milovat až na věky. Láska vždy a navždy ... táta," napsal na závěr Michael Sanderson.

VIDEO: Hokejová bitka Davida Kočího se Slovákem Chárou

rk, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události