Krize Vítkovic pokračuje, nestačily na Kladno

Svěřenci trenéra Hadamczika si v 37. kole O2 extraligy připsali pátou prohru v řadě. Bratři Vrbatové potopili Bokroše.

Kladno v letošní sezoně podlehlo Vítkovicím v obou předešlých duelech a reputaci chtělo napravit ve třetím vzájemném utkání. Jenže do vedení šli na kladenském ledě hosté. Kvapil našel ve čtvrté minutě před brankou volného Petrovického a ten lehkou střelou překonal reprezentačního gólmana Kopřivu. Středočeši srovnali krok po přesné střele k tyčce Martina Procházky. Hosté ještě v prvním dějství pohrdali s trestným střílením. Samostatný nájezd Ujčík neproměnil, když mu při pokusu o blafák sjel puk z hokejky.

V prostředním dějství úřadovaly další kladenské opory. Bělohlav při přesilovce dorazil kotouč do branky Marka Pince a dvougólový náskok zařídil domácím Patera. Kapitán Kladna rovněž při přesilovce svým projektilem z úhlu mířil přesně do odkryté klece. Pět minut před koncem pojistil výhru Středočechů Frolík, když přesně zakončil rychlý útok tří na dva. Za Vítovice ještě těsně před závěrečnou sirénou upravil konečné skóre Ujčík.

Boleslav zaskočila Budějovice

Nováček soutěže si odvezl tři body z Českých Budějovic. K výhře nastartoval poslední Mladou Boleslav premiérovým gólem v dresu Středočechů Radim Vrbata. Navrátilec z NHL si připsal ještě jednu asistenci a jeho bratr David posbíral dvě brankové přihrávky. Vedení Jihočechů po utkání odvolalo kouče Ernesta Bokroše. Znojmo zlomilo odpor Plzně až tři minuty před koncem. Pardubice snadno přehrály Zlín 6:2, když v polovině utkání vedly už 5:0.

Slavia potřetí za sebou vyhrála

Hokejisté pražské Slavie uspěli i ve třetím domácím utkání za sebou a dokázali tak, že prosincová krize je podle všeho pryč. Úřadující mistr porazil Třinec 5:3, přičemž dvěma góly se na jeho výhře podíleli Jiří Doležal a Jakub Sklenář. Hodně aktivní však byli i Jaroslav Bednář a Roman Červenka, kteří si připsali tři kanadské body.

Vedoucí Litvínov v Liberci nebodoval

V severočeském derby hostil jedenáctý Liberec první Litvínov a osudu utkání chtěl rozhodnout hned v úvodním dějství. Naprosto nenápadné nahození Klimenty totiž skončilo až v síti Fraňka, Modrého dělovku od modré čáry při přesilovce dorazil do sítě Šachl a třetí úspěch Bílých Tygrů opět při početní výhodě zařídil střelou od modré Moravec.

Jenže Chemici po přestávce snížili a v poslední třetině vsítil kontaktní branku Trávníček. Zápletku na chvíli oddálil domácí Pletka, ale Litvínov ještě v poslední minutě po trefě Hübla zápas zdramatizoval. Hostům ovšem nakonec k bodovému zisku nepomohla ani závěrečná power-play. Nicméně tabulku vedou o čtyři body před Pardubicemi.

Výsledky:

Geus Okna Kladno - Vítkovice Steel 4:2 (1:1, 2:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 12. Martin Procházka (Čurilla), 34. Bělohlav (Martin Procházka, Kalla), 40. Patera (Martin Procházka, Kalla), 55. Frolík (Kalla, Horna) - 4. Petrovický (Burger, Kvapil), 60. Ujčík (Jurečka). Rozhodčí: Minář - Chytil, Bryška. Vyloučení: 7:7. Využití: 2:1. Diváci: 2774.

Mountfield České Budějovice - BK Mladá Boleslav 2:4 (0:2, 0:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 55. Bílek (Duda), 60. Mertl (L. Poživil, M. Hudec) - 6. R. Vrbata (D. Vrbata), 18. Nouza (Handlovský), 28. T. Sýkora (R. Vrbata, D. Vrbata), 47. Handlovský (Král). Rozhodčí: Turčan - Bejček, Kabourek. Vyloučení: 8:10. Využití: 0:3. Diváci: 5103.

Znojemští Orli - Lasselsberger Plzeň 3:2 (0:0, 2:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 21. Selingr (Tesařík, Dopita), 36. Selingr (Dopita, Bičánek), 57. Bičánek (Selingr) - 25. Vlasák (Tomas, Benák), 29. Adamský (Jan Kovář). Rozhodčí: Šír - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 4:9, navíc S. Hudec (Plzeň) 10 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 3136.

Moeller Pardubice - RI Okna Zlín 6:2 (2:0, 3:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 11. Pivko (Cetkovský), 14. Pivko (Divíšek, Čáslava), 29. Zohorna (Píša, Tvrdík), 31. Kolář I (Nakládal, Starý), 33. Divíšek (Rákos), 60. Čáslava (Cetkovský, Divíšek) - 47. Hamrlík, 53. Balaštík (Köhler). Rozhodčí: Mikula - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 2:3, navíc Roman Vlach (Zlín) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 9763.

Slavia Praha - Oceláři Třinec 5:3 (2:0, 2:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 2. Bednář (Červenka), 9. Doležal (T. Svoboda, Sloboda), 37. Doležal (Bednář, Červenka), 39. Sklenář (Červenka), 46. Sklenář (Bednář) - 24. Martynek (Peterek), 42. Balej (V. Polák, Polanský), 60. D. Květoň (Peterek). Rozhodčí: Fraňo - D. Jelínek, Pešek. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:0. Diváci: 3435.

Bílí Tygři Liberec - Litvínov 4:3 (3:0, 0:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 3. Klimenta (Plodek, J. Moravec), 13. Šachl (Modrý, Blatný), 19. J. Moravec (Plodek, Podkonický), 53. Pletka (Jiruš) - 37. Kubinčák (Švarný, Trávníček), 50. Trávníček (Kubinčák), 60. V. Hübl (Trávníček, Kubinčák). Rozhodčí: Šindler - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 4:8, navíc Podkonický - Kubát oba 5 min. a do konce utkání. Využití: 3:0. Diváci: 7500 (vyprodáno).