Sport

Kuitunenová se vrátila do čela Tour de Ski

Finská běžkyně na lyžích vyhrála klasickou desítku v italském Val di Fiemme.

Finka Virpi Kuitunenová vyhrála závod na 10 kilometrů klasickou technikou ve Val di Fiemme a dostala se před závěrečnou etapou do vedení v seriálu Tour de Ski. Česká reprezentantka Kamila Rajdlová obsadila v dnešním závodu s hromadným startem 22. místo.

Vítězka prvního ročníku Tour z roku 2007 Kuitunenová vyhrála téměř systémem start-cíl s náskokem 13,8 sekundy před Petrou Majdičovou. Právě Slovinka ji jako jediná dokázala v závodě na mezičase po 6,6 km nakrátko předstihnout, jinak před sebe Kuitunenová nikoho nepustila.

Saarinenová přišla o celkové vedení

Na třetím místě s odstupem 20,5 sekundy dojela další Finka Aino Kaisa Saarinenová, jež po novoročním sprintu v Novém Městě na Moravě vedla seriál před Kuitunenovou o necelou čtvrt minutu. Díky dnešnímu triumfu a bonifikacím je Kiutunenová v čele s více než půlminutovým náskokem.

Poslední Češka ve startovním poli Rajdlová dojela půldruhé minuty za vítězkou a v celkovém pořadí Tour se posunula o tři příčky na 27. místo. Sedmidílný seriál vyvrcholí v neděli, kdy na běžkyně čeká obávané stoupání na sjezdovce Alpe Cermis.

Výsledky:

1. Kuitunenová (Fin.) 30:10,3 min., 2. Majdičová (Slovin.) -13,8, 3. Saarinenová (Fin.) -20,5, 4. Longaová (It.) -24,6, 5. Björgenová (Nor.) -33,0, 6. Muranenová (Fin.) -34,7, 7. Böhlerová (Něm.) -35,6, 8. Haagová (Švéd.) -36,5, 9. Johaugová -37,1, 10. Steiraová (obě Nor.) -39,0, ...22. Rajdlová (ČR) 1:29,9.

Průběžné pořadí Tour de Ski (po 6 ze 7 etap):

1. Kuitunenová 1:29:14,5, 2. Saarinenová -31,7, 3. Majdičová -49,1, 4. Björgenová -1:36,2, 4. Longaová -2:42,0, 6. Kowalczyková (Pol.) -2:53,2, ...27. Rajdlová -7:26,1.