Hokejista Frolík dokonal svým gólem popravu Tučňáků

Michael Frolík uzavřel skóre dnešního zápasu NHL, v němž hokejisté Floridy zvítězili v Pittsburghu vysoko 6:1. V utkání Bostonu s Buffalem poté přišli Bruins o vyjímečnou vítěznou sérii.

Ačkoliv hokejista Pittsburghu Sydney Crosby zaznamenal obrovský osobní úspěch, když suverénně ovládl hlasování fanoušků, kteří volili zahajovací formace pro Utkání hvězd, tak jeho týmu se v poslední době vůbec nedaří. Po prohře s Floridou totiž Penguins zaznamenali už čtvrtou porážku v řadě, přičemž doma prohráli už popáté za sebou.

V utkání, ve kterém jasně dominovali Panthers, dostal v brance hostí před Tomášem Vokounem přednost Craig Anderson, který z 30 střeleckých pokusů pustil za svá záda pouze jediný. Po gólech Peltonena a Hortona snižoval z ostrého úhlu na začátku druhé třetiny na 1:2 Fedotěnko.

Podráždění Panthers však utnuli šance na zdramatizování zápasu ještě ve druhé tretině, když do branky Fleuryho nasázeli další tři góly. Chvíle českého forvarda přišla v 45. minutě, když se prosadil proti Sabourinovi, který vystřídal Fleuryho. Trefou na 6:1 zaznamenal svůj sedmý gól v sezoně.

Podívejte se na branku Michaela Frolíka:

Vítěznou šnůru Bostonu ukončilo Buffalo

Doma neuspěl ani Boston, nejlepší celek letošního ročníku podlehl překvapivě Buffalu 2:4 a jeho série výher po deseti zápasech skončila. Na vítězný gól přihrál Mattu Ellisovi český útočník Aleš Kotalík.

Výsledky
:

Boston - Buffalo 2:4 (1:2, 1:2, 0:0)
Branky: 11. Kessel, 30. Thornton - 4. a 24. Ellis (na druhou KOTALÍK), 6. Vanek, 34. Gaustad. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. Střely na branku: 31:25. Diváci: 17 565 (TD Banknorth Garden). Hvězdy utkání: 1. Ellis, 2. Pominville (oba Buf.), 3. Lucic (Bos.).

Pittsburgh - Florida 1:6 (0:2, 1:3, 0:1)
Branky: 22. Fedotěnko - 16. a 39. Horton, 11. Peltonen, 29. McCabe, 32. Zedník, 45. FROLÍK. Vyloučení: 11:7. Využití: 0:2. Střely na branku: 30:24. Diváci: 17 042 (Mellon Arena).
Hvězdy utkání: 1. Horton, 2. McCabe, 3. Anderson (všichni Flo.).