Tenis

Vaidišová: V přípravě jsem odpálila tuny míčů, abych se vrátila do špičky

Vaidišová: V přípravě jsem odpálila tuny míčů, abych se vrátila do špičky
Zdroj: oficiální zdroj

Česká tenistka Nicole Vaidišová hodila nepovedenou sezonu za hlavu. V novozélandském Auklandu, kde v pondělí odstartuje nová sezona, chce začít svůj návrat na tenisové výsluní.

Loňská sezona měla být pro Nicole Vaidišovou dalším krůčkem k tomu, aby se dostala na tenisový vrchol. Místo toho však přišlo obrovské trápení, které vyvrcholilo rozchodem s trenérem a nevlastním otcem Alešem Kodatem, kterého nahradil David Felgate.  Změna jí ale moc nepomohla a tenisoví odborníci poté označili její vystoupení za největší zklamání roku.


"Nebyl to povedený rok, ale na druhou stranu se tomu ani moc nedivím. V minulé sezoně nastalo v mém tenisovém životě mnoho změn, což se samozřjemě podepsalo na výkonnosti,“ reagovala Vaidišová na hlasy kritiků.


"Snad už je všechno za mnou a mohu začít nanovo,“ doufá česká tenistka, která sází na to, že její spolupráce s Davidem Felgatem ponese konečně ovoce. "Nový trenér změnil v mém tenisovém projevu v uplynulé sezoně řadu věcí. V tuto chvíli jsme úplně někde jinde,“ řekla Vaidišová, která se cítí na začátku roku maximálně odpočatá.

Psychicky vyčerpaná česká tenistka potřebovala pauzu

Podle svých vlastních slov jí pomohla měsíc a půl dlouhá pauza především po psychické stránce. "Během sezony vás stojí tenis velké množství sil. Nejde možná ani tak o fyzickou námahu, ale spíš o psychickou. Tenis máte v hlavě 24 hodin denně. Když zrovna nejste na kurtu nebo v posilovně, tak na něj myslíte,“ řekla devatenáctiletá tenistka, která se na kurtech pohybuje již od šesti let.


Pokud by si však někdo myslel, že Vaidišová během přestávky jenom lenošila, tak se bude šeredně mýlit. "Jakmile mi skončila dovolená, tak jsem se naplno vrhla do tréninku v Bradentonu (sídlí zde Tenisová akademie Nick Bollettieriho, kde Vaidišová, podobně jako spoustu dalších světových hráček, začínala s tenisem). Vzhledem k tomu, že jsem zde odpálila tuny míčů, tak myslím, že jsem v přípravě rozhodně nezahálela," je si jistá česká tenistka.

Podle Vaidišové letos nebude nikdo dominovat

Psychicky odpočatá a plná sil se chce česká tenistka vrátit se do světové desítky, kde byla už v roce 2007. Podle slov Vaidišové jí k tomu má pomoci i fakt, že je v současné době světová špička velmi vyrovnaná. Po odchodu Belgičanky Justine Heninové není na okruhu WTA nikdo, kdo by jednoznačně převyšoval ostatní hráčky.


"A není to dobré jenom pro samotné tenistky, ale i pro fanoušky, protože zápasy jsou pro ně mnohem atraktivnější, když neví, jak dopadnou,“ myslí si hráčka, které by jistě nevadilo, pokud by úvodní tenisový turnaj sezony skončil jejím vítězstvím. 

jvl, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události