Hokej

Hvězdný Crosby se opět popral. Tentokrát hned po buly

Kanadský supertalent napadl soupeře. Prohře Pittsburghu tím však nezabránil.

Kapitán Tučňáků Sydney Crosby nervově nevydržel gólový příděl Floridy a pustil se do bitky s útočníkem Brettem McLeanem. Jde vůbec o druhou Crosbyho šarvátku v NHL – tu první absolvoval v prosinci s bekem Andrew Ferencem.

 Připrav se, jdem na to!

Tři minuty před koncem druhé třetiny Pittsburgh prohrával doma s Floridou 1:4. Vhazovalo se v obranném pásmu hostů, když tu náhle Crosby shodil rukavice a jako smyslů zbavený začal mlátit McLeana.


“Zeptal jsem se ho, zda se bude prát. Řekl, že ano,“ poznamenal suše Crosby. Jeho slova potvrzuje fakt, že McLean se okamžitě zbavil rukavic. Agresivní hvězdě domácích však konkurovat  nemohl. Přesto odešel z boje se ctí – krev mu z hlavy netekla.

Rozhodčí se vyřádili

To Crosby dopadl paradoxně mnohem hůře. Sudí mu totiž udělili pětiminutový trest za bitku, dvě plus dvě minuty za její vyprovokování a osobní desítku za nesportovní chování. Zato McLean strávil u trestoměřičů jen základních pět minut.“Ten trest byl nepřiměřený. Určitě jsem neměl strávit na trestné téměř dvacet minut,“ postěžoval si Crosby, který do hry zasáhl jen na poslední dvě minuty. To už ale bylo o všem rozhodnuto – Florida zvítězila 6:1.

Kouč Floridy: Sydney je soutěživý chlapík

Hvězda Tučňáků byla za svůj zkrat nejen kritizována, ale i pochválena. A to dokonce od trenéra floridských panterů Petera DeBoera. “Sydney je soutěživý chlapík. Kdybych já vedl Pittsubrgh, uvítal bych, že i nejlepší hráč týmu neváhá shodit rukavice,“ řekl zkušený kouč a dodal. “To dlouhé Sydneyho vyloučení nám naši práci velmi usnadnilo.“


Lodivod Penguins by asi mluvil trochu jinak…

hum, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události