Sport

Záhrobská dojela ve slalomu Světového poháru třetí!

Záhrobská dojela ve slalomu Světového poháru třetí!
Zdroj: TN.cz

Česká lyžařská hvězda Šárka Záhrobská dojela ve svém oblíbeném slalomu v chorvatském Záhřebu na třetím místě.

Největší postava českého alpského lyžování Šárka Záhrobská v nedělním slalomu potvrdila, že sjezdovka v chorvatském Záhřebu patří mezi její nejoblíbenější. Právě zde totiž za krátko čtyřiadvacetiletá závodnice poprvé vystoupala na stupně vítězů ve Světovém poháru. Svůj předloňský bronzový úspěch zopakovala na stejném místě i tentokrát.


"Závody v Záhřebu mám ráda, i kvůli těm prvním stupňům vítězů v kariéře, ale že to bylo na den přesně, to jsem nevěděla," řekla mistryně světa, která se posedmé v SP prosadila mezi nejlepší trojici. V této sezoně se jí to podařilo podruhé po premiérovém vítězství na konci listopadu v Aspenu.

Záhrobská: Málem jsem upadla, ale nakonec jsem to ustála

Ve své nejoblíbenější disciplíně slalomu, v níž v roce 2007 triumfovala na mistrovství světa, byla po prvním kole na čtvrtém místě. Na třetí pozici Slovenky Veroniky Zuzulové ztrácela 0,5 vteřiny, za první obhájkyní velkého Křišťálového glóbu za celkové vítězství v SP minulý rok, Američanku Lindsey Vonnovou, pak Záhrobská zaostávala o 1,62 vteřiny.


Ve druhém kole se sice nejprve propadla na průběžnou pátou pozici, ale na bednu jí pomohly chyby soupeřek. Nejprve těsně před cílem upadla Slovenka Zuzulová a poté to samé potkalo nejistě jedoucí Vonnovou. "Bylo to těžké místo. Trať byla hodně ledová, i já jsem tam měla problémy, ale ustála jsem to. Ale tak to ve slalomu chodí, je tam 60 branek a vypadnout se může v každé, když se hodně riskuje," řekla Záhrobská.


Vítězství tak spadlo do klína Němce Marii Rieschové i přesto, že ve druhém kole zajela až 17. nejrychlejší čas. Záhrobská ztatila na vítězku 63 setin, druhá skončila jako největší překvapení Nicole Giusová z Itálie.

V nové sezoně ve slalomu nejhůře devátá

Česká závodnice v přípravě na novou sezonu pracovala především na zlepšení svých tradičně slabých výsledků v silových disciplínách. Její dominantou ale zůstává právě technický slalom. Dokazují to i výsledky v probíhajícím ročníku Světového poháru. V něm Záhrobská absolvovala slalom čtyřikrát a dojela nejhůře devátá. Na konci listopadu si v americkém Aspenu navíc dojela pro premiérový triumf na trati Světového poháru.

Hospová se zranila a musela do nemocnice

Na start nenastoupila jedna z velkých soupeřek naší závodnice Rakušanka Nicole Hospová. Vítězka SP z roku 2007, která měla jet s číslem jedna a patřit k největším favoritkám, si při rozcvičování před závodem bolestivě poranila koleno a musela na rentgen.


Další Češka Eva Kurfürstová do druhého kola nepostoupila, se ztrátou více než sedmi a půl vteřiny obsadila 48. místo.

Záhřeb (Chor.)
- slalom:

1. M. Rieschová (Něm.) 1:58,96, 2. Giusová (It.) 1:59,40, 3. ZÁHROBSKÁ (ČR) 1:59,59, 4. Pärsonová (Švéd.) 2:00,20, 5. Zettelová (Rak.) 2:00,23, 6. Hansdotterová (Švéd.) 2:00,30, 7. Poutiainenová (Fin.) 2:00,53, 8. Giniová (Švýc.) 2:00,79, 9. Mölggová (It.) 2:00,80, 10. S. Rieschová (Něm.) 2:01,05, ...KURFÜRSTOVÁ (ČR) nepostoupila do 2. kola.

dfk, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události