Fotbal

Probuzený Skácel vyzve Ronalda a spol.

Fotbalisty Southamptonu čeká ve třetím kole FA Cupu hvězdný Manchester United. “Všichni se na ten zápas moc těší, ale pro klub je důležitější, abychom udrželi druhou ligu. Pohár je jen taková odměna pro fanoušky,“ vzkazuje z Anglie obránce Southamptonu Rudolf Skácel.

Bývalý fotbalista Slavie se v anglickém mužstvu dlouho trápil, ale v poslední době se jeho pozice výrazně zlepšila. “Odehrál jsem patnáct zápasů v řadě,“ poznamenává Skácel.

Sázka na mladé skončila fiaskem

Důvod zlomu vidí v tom, že Southampton přestal sázet jen na mladé hráče. “V létě se nám nepovedlo postoupit do Premier League a změnila se strategie klubu. Šanci začali dostávat jen mladí kluci, kteří to nemohli sami zvládnout. Abyste byli úspěšní, musíte mít mužstvo trochu vyvážené,“ přemítá univerzální fotbalista, jenž předposlední tým druhé anglické ligy zřejmě brzy opustí.


“Southamptonu chybí peníze. Smlouvu mám do léta, takže uvidíme, co bude, ale pravděpodobně tady nezůstanu,“ přiznává Skácel, kterého na Ostrovech přeškolili ze záložníka na obránce. “Nevadí mi to. Jsem rád, že hraju,“ říká upřímně.

"Je to pohár. Stát se může cokoliv"

Pohárový zápas s Manchesterem může být pro Skácela jedna z posledních možností, jak na sebe upozornit movité zájemce. “Určitě bude vyprodáno, o utkání s Manchesterem se tu mluví už dlouho. Je to pohár a v něm se může stát cokoli, na druhou stranu se však musíme soustředit hlavně na ligu. Musíme uniknout ze sestupového pásma,“ podotýká rychlonohý záložník.

V sobotních zápasech třetího kola FA Cupu favoritům pšenka nekvetla. Více ZDE.


Jak si v duelu s Red Devils Skácel povede, budeme sledovat v klasické on-line reportáži. Zápas začíná v 17:00 SEČ.


hum, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události