Čeští junioři podlehli USA a skončili na mistrovství světa šestí

Hokejisté České republiky prohráli i ve svém posledním vystoupení na mistrovství světa hráčů do 20 let.

Tentokrát v boji o páté místo nestačili na Spojené státy a prohráli 2:3 po prodloužení. Na turnaji v kanadské Ottawě tak celkově skončili šestí.

Ve dvou třetinách padl jediný gól

Američané byli dlouho jediným týmem, který se v utkání o páté místo dokázal prosadit. V deváté minutě zapomněli čeští zadáci pokrýt na brankovišti Tangradiho a Spojené státy vedly. V prvních dvou třetinách zámořští borci přestříleli Čechy 33:14, pouze jednogólová ztráta tak byla z českého pohledu ještě přijatelná.

Češi otočili, ale tým USA záhy vyrovnal

V závěrečném dějství ale svěřenci Marka Sýkory vyrovnali hru a po třech minutách také skóre díky Okálovi, který z blízka doklepával puk do odkryté branky. V polovině třetí třetiny pak byla k vidění bitka, po které zápas předčasně skončil pro Šticha s Ruthem.

V 51. minutě vyhecovaného duelu se dostali Češi jedinkrát v utkání do vedení, překvapivou střelou přes obránce se prosadil Roman. Američané ale po dvou minutách vyrovnali z hole Fairchilda a na začátku prodloužení rozhodli o svém vítězství. Zaváhání Jordána na modré čáře potrestal van Riemsdyk.

Reprezentanti České republiky tak na šampionátu obsadili šesté místo a o jednu příčku si oproti loňskému roku pohoršili.

Výsledek:

USA - Česká republika 3:2 po prodl. (1:0, 0:0, 1:2 - 1:0)
Branky: 9. Tangradi (Wahl), 54. Fairchild, 63. van Riemsdyk (McDonagh) - 43. Okál (Novotný), 51. Roman (Káňa).

Rozhodčí: Országh (SR), Reiber - Arm (oba Švýc.), Bechard (Kan.). Vyloučení: 5:9, navíc Ruth (USA) 5 min. + do konce utkání - Štich 5 min. + trest ve hře, Okál (oba ČR) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 17 936.

Sestavy:
USA: Unice - Blum, McDonagh, Ruth, Cole, Shattenkirk, Fairchild, Kessel, Kristo - Schroeder, Wilson, van Riemsdyk - O'Brien, Wahl, Bowman - Palushaj, Rust, Tangradi - Hoeffel, Johnson, Hayes. Trenér: Ron Rolston.

Česko: Vošvrda - Kundrátek, Dóczy, Parýzek, Jordán, Gudas, Štich, Piskáček - Valchař, Roman, Káňa - Jan Eberle, Knotek, Strapáč - Vincour, Kubalík, Szturc - Novotný, Červený, Okál. Trenér: Marek Sýkora.