Hokej

Kouč juniorů Sýkora: Jsem zklamaný, čekal jsem víc

Kouč juniorů Sýkora: Jsem zklamaný, čekal jsem víc

Čeští hokejisté do dvaceti let obsadili na mistrovství světa šesté místo a trenér Marek Sýkora nemá žádný důvod k radosti.

Jeho svěřenci na celém turnaji porazili pouze týmy, které nakonec z elitní skupiny sestoupily. Takže se jednalo o výhry z kategorie povinné.

Kanada, USA i Rusko jsou někde jinde

"Jsem zklamaný, čekal jsem víc. Nevím však, jestli je to správný pocit. Nejsem si úplně jistý tím, zda mužstvo má na to hrát vyrovnané zápasy s Kanadou, USA nebo Ruskem," zhodnotil stručně celý turnaj hlavní trenér českého týmu Marek Sýkora, který ještě nechtěl po utkání s USA hodnotit turnaj více do hloubky: "Chci si to nejdříve nechat projít hlavou a slyšet také názory jiných lidí."

Tristní bilance se silnými týmy

 "Před utkáním jsem mužstvu říkal, že od silných mužstev jsme tady sedmnáct gólů dostali a pouze pět jim dali. Úkolem tak bylo bránit a čekat na šance z brejků," nastínil kouč taktické pokyny. "V první třetině se nám to ale nedařilo a pouze díky Vošvrdovi jsme zůstali ve hře," povzdechl si.


"Od druhé třetiny si to ale hráči vzali k srdci, zlepšili bruslení a hráli lépe dozadu. Najednou bylo vidět, že proti Američanům je nutné defenzivu zlepšit a přineslo to efekt. Nikoliv ale až do konce," byl Sýkora potěšen alespoň dílčím úspěchem.

Nikdo nepředvedl nic extra

K výkonům hráčů na turnaji se jednotlivě vyjadřovat nechtěl: "Gólmani odvedli průměrné výkony, pouze proti USA skvěle zachytal Vošvrda. Jinak se ale nedostali přes devadesát procent. Neříkám, že selhali, ale nic skvělého." U ostatních hráčů to bylo podle něho obdobné: "Obránci hráli docela dobře, ale proti Američanům jim namazali na dva góly a i kvůli tomu jsme prohráli. Útočníci mě zklamali, ne ale samozřejmě všichni."

Šesté místo s perspektivou do příštího roku

Skoro polovina letošního týmu se může na juniorském šampionátu představit i za rok. "Perspektiva tam tedy je, ale hráči z devadesátky, u kterých jsem doufal, že se tady nastartují a ukážou se mi, tak nepředvedli nic skvělého. U nich jsem čekal více," řekl smutně Sýkora, který ví, kde je hlavní rozdíl mezi českým týmem a zbytkem světa.


"Hráči Kanady, Ruska nebo USA jsou lepší bruslaři a důraznější v koncovce. Především zámořským celkům je toto vlastní," uzavřel Marek Sýkora.

tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události