Sport

Lukáš Bauer: Z Tour de Ski rovnou do nemocnice

České lyžařské jedničce se Tour de Ski nepovedlo, trůn přepustil Dariu Colognovi ze Švýcarska.

Bauer skončil jedenáctý, nutno ovšem podotknout, že ho dolů srážely zdravotní lapálie.


“Z Val di Fiemme jedu rovnou do nemocnice. Po sobotních problémech jsem si domluvil vyšetření u plicního specialisty ve Střešovicích. Chci zjistit, zda se negativně nevyvíjí moje astma, což je s ohledem na závody důležité,“ podotýká rodák z Ostrova nad Ohří na svých oficiálních stránkách.

“V neděli skončily sny o čemkoliv“

Kvůli problémům s průduškami byl Bauer před posledním závodem až na 19. pozici, ale nakonec si o osm příček polepšil. V závěrečném stoupání na sjezdovku Alpe Cermis dosáhl pátého nejlepšího času. “Jednoznačně to bylo lepší než předtím. Víc než toho kopce jsem se bál, abych kvůli tomu ostrému vzduchu neměl problémy s dýcháním. Naštěstí to tentokrát nepřišlo,“ potěšilo Bauera, kterému se na závěr Tour vrátila dobrá nálada.


“Určitě bych to hodnotil jinak, kdyby se mi ani ta poslední etapa nepodařila. Hodně mě mrzí sobotní etapa, ale ta se vymazat zkrátka nedá. Tam skončily veškeré sny o čemkoli,“ má jasno.

V hlavě má už šampionát v Liberci

Nezbylo mu tak nic jiného, než Colognovi popřát k zaslouženému vítězství. "Je všestranný, protože umí i sprinty. Ale jak dlouho mu to vydrží, je otázkou. Tak daleko od ostatních není. Je to mladý kluk, tak uvidíme,“ prohodil Bauer a poodkryl své priority.


“Stoprocentně se vyléčit a začít přípravu na mistrovství světa v Liberci. Myslím, že jsem dokázal, že forma tam je, akorát mě brzdí nějaké problémy.“

hum, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události