Hokej

Hodnocení dvacítek: Šesté místo odpovídá realitě

Hodnocení dvacítek: Šesté místo odpovídá realitě
Zdroj: TN.cz

Čeští junioři svůj stín v Kanadě nepřekročili. Na víc než na šesté místo momentálně nemají.

V očích fanoušků jsou turnaje mládežnických reprezentací o dost méně sledované než ty seniorské. Ale to nic nemění na tom, že jsou stejně důležité. Nebo možná ještě důležitější…


Je nesporné, že pokud se máme dočkat úspěchů reprezentačního A-týmu, je potřeba soustavně pracovat s talentovanými hokejisty, kteří by se jednou měli stát základními pilíři národního celku. A právě v tomto ohledu Česku ujíždí vlak.

Ústup ze slávy je evidentní

Juniorský hokej může v současnosti jen vzpomínat na hvězdné výsledky z let 2000 a 2001, kdy světový šampionát dvacetiletých hráčů ovládl. Od té doby jen dvakrát dokázal postoupit mezi nejlepší čtveřici a získal jen jednou medaili - bronz v roce 2005.


Zdroj: TN.cz


"Trenéři mládeže si stěžují, že dětí ubývá. Tak holt budeme muset celou práci zkvalitnit a zlepšit, abychom byli konkurenceschopní," prohlásil trenér dvacítky Marek Sýkora. Ten se na šampionátu v Ottawě pokusil uspět s generací hráčů, která výsledkově patří k nejhorší z posledních let.


Ještě v kategorii osmnáctiletých ostudně vypadla z elitní skupiny mistrovství světa, čímž českému hokeji uštědřila těžkou ránu do vazu. Napravit to mohla nyní v Ottawě, jenže domů se vrací opět bez famfár. "Mužstvu jsem po zápase s Amerikou řekl, že mě konečný výsledek mrzí. Věřil jsem, že to může být lepší," prohodil zklamaný Sýkora.

"Čeští trenéři netuší, jaká je úroveň za oceánem"

Šedesátiletý hokejový odborník dále naznačil, že hlavním problémem může být postoj českých mládežnických koučů, kteří si odmítají připustit, že dělají něco špatně.


"Čeští trenéři mají o sobě vysoké mínění, jenže netuší, jaká je úroveň za oceánem. Třeba DVD ze semifinále Rusko - Kanada bychom měli dát jako instruktáž všem trenérům extraligy juniorů. Tam jsou vidět schopnosti hráčů, jaký jsou schopni produkovat hokej ve svém mladém věku," poznamenal Sýkora.

Neúspěch se nám vratí jako bumerang

Konečné šesté místo znamená, že na příštím šampionátu dostane česká dvacítka do skupiny papírově těžší soupeře, než tomu bylo tentokrát. V základní skupině se utká s druhým, třetím a sedmým celkem letošního MS plus s jedním z nováčků. "Pro další tým to může být pekelné. To je realita, klidně můžeme dostat skupinu smrti. Proto mě mrzí, že jsme nevyhráli souboj o páté místo," uzavřel zkušený lodivod.

hum, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události