Fotbal

Hadamczik: Kdybych chtěl koupit Baník, byl bych sebevrah

Trenér hokejistů Vítkovic důrazně popřel, že by uvažoval o koupi ostravského klubu.

Podobné spekulace se vyrojily po celém regionu, obě zainteresované strany je však rázně popřely. “Vím, že se takové spekulace objevují poměrně často. Ale tentokrát na tom není nic pravdivého,“ prohlásil Hadamczik.


“Majitelé klubu rozhodně nemají v úmyslu Baník prodávat. Tuto informaci důrazně dementuji,“ řekl Tomáš Trucha, předseda představenstva Baníku.

Nový stadion v ohrožení?

Alois Hadamczik v minulosti ostravský klub vlastnil a nepřímo připustil, že o jeho zpětném nákupu několikrát uvažoval. Momentálně to však nepřipadá v úvahu.


“Kdybych chtěl Baník dnes koupit, byl bych sebevrah. Vždyť se tým rozprodal, nefunguje mládež a také otázka výstavby nového stadionu je v době ekonomické krize dost na vážkách,“ kritizuje Hadamczik, který v lednu 2003 prodal klub do rukou tenisovému trenérovi Tomáši Peterovi. Bylo to půl roku předtím, než Ostrava oslavila mistrovský titul.


“Na ten úspěch si stále dělám nárok. Klub jsem oddlužil a vybudoval. Začal fungovat a ještě donedávna z toho těžil,“ poznamenává bývalý kouč české hokejové reprezentace.

Lička připouští nižší rozpočet

Hadamczikova slova rozproudila krev ostravských funkcionářů. “Co se týče stavby nového městského stadionu, vše je při starém, tedy v pořádku. Neobáváme se, že by ekonomická krize na rozhodnutí městského zastupitelstva něco změnila. Město nechtělo přestavovat vítkovický stadion, což by bylo dvakrát tak drahé než výstavba stadionu na zelené louce,“ uklidňuje situaci Trucha.


Jenže ekonomická krize Baník zasáhne, což potvrzuje i generální manažer Verner Lička.


“Řekli jsme, že rozpočet pro příští rok se ze 100 milionů nezvýší třeba na 120 milionů, ale spíše klesne na 80 milionů. Dnes je potřeba peníze umět nejen vydělat, ale nakonec je i dostat,“ naráží Lička na plnění smluv reklamních partnerů.

hum, tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události