NHL: Pátá prohra a druhý debakl v řadě v podání Pittsburghu

Hokejisté Pittsburghu jsou v krizi, prohra 0:4 na ledě New Yorku Rangers byla již pátou v řadě.

Po debaklu s Floridou, která rozstřílela Penguins 6:1 si na tým Tučňáků vyšlápli i newyorští Jezdci. Necelých 20 tisíc diváků v Madison Square Garden vidělo výhru Rangers 4:0 a k tomuto výsledky přispěli svým dílem i Češi. Obránce Michal Rozsíval zaznamenal dvě asistence, útočník Petr Průcha jednu.

Crosby a Malkin jsou z formy

Příčina trápení Pittsburgu je jasná, nedaří se jeho největším hvězdám, kterými jsou kapitán Sidney Crosby a Rus Jevgenij Malkin. Crosby nebodoval potřetí v řadě a lídr kanadského bodování Malkin zaznamenal v posledních sedmi utkáních pouhé dvě asistence. Tentokrát oba shořeli na skvělém brankáři Lundvistovi, který kryl všech 27 střel.

S popravou Tučňáku začal Nigel Dawes, jemuž v přesilovce asistoval Michal Rozsíval, už v první minutě. Druhou branku taktéž v početí výhodě přidal v 28. minutě Mara. Dílo zkázy dokonaly ve třetím dějství Drury a Gomez.

Série proher člověku na klidu rozhodně nepřidá, ale kapitán Penguins Crosby to evidentně nezvládá a své nezdary si kompenzuje, bohužel ne zrovna sportovně.

Podívejte se, jak nedávno jako šílenec mlátil obránce Atlanty Borise Valábika do slabin a to v situaci, kdy se slovenský hráč věnoval bitce s Crosbyho spoluhráčem. Takže se jednalo o nerovný boj dvou proti jednomu, což do NHL rozhodně nepatří.

V minulém zápase Pittsburghu Crosby zase neunesl drtivou porážku a na McLeana z Floridy se vrhnul ihned po buly, když to soupeř vůbec nečekal.

Edmonton zdolal New York Islanders

Ostrovanům sice vyšla první třetina, ve které se prosadili Okposo a Comeau. Ve zbytku duelu ale dominovali domácí hokejisté, kteří dokázali výsledek utkáni otočit. Rozhodující branku pak vstřelil v 50. minutě Cogliano.

Výsledky NHL:

NY Rangers - Pittsburgh 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
Branky: 2. Dawes (ROZSÍVAL), 38. Mara, 53. Drury (PRŮCHA), 57. Goméz (ROZSÍVAL). Vyloučení: 9:9. Využití: 2:2. Střely na branku: 26:27. Hvězdy utkání: 1. Lundqvist, 2. Mara, 3. Dawes (všichni NYR).

Edmonton - NY Islanders 3:2 (0:2, 2:0, 1:0)
Branky: 31. Brodziak, 34. Strudwick, 50. Cogliano - 5. Okposo, 20. Comeau. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:1. Střely na branku: 26:27. Hvězdy utkání: 1. Strudwick, 2. Roloson, 3. Cogliano (všichni Edm.).