Tenis

Berdych postoupil do druhého kola, Djokovič vypadl

Český tenista Tomáš Berdych zvládl vstup do turnaje v Brisbane, když hladce porazil domácí Australana Kleina.

Tomáš Berdych se ve svém úvodním představení ve dvouhře zdržel na kurtu hodinu a necelých devět minut. V souboji s Brydanem Kleinem byl úspěšnější ve všech herních činnostech. První sadu vyhrál jasně 6:0, ve druhé už soupeř vzdoroval víc, ale trimufu českého tenisty nezabránil.

Šafářová zdolala Stosurovou

Již do čtvrtfinále postoupila Berdychova přítelkyně Lucie Šafářová, která si poradila s domácí deblovou specialistkou Samanthou Stosurovou po setech 6:4 a 6:4. V utkání se mohla opřít především o svůj servis, při němž nemusela čelit jedinému brejkbolu a navíc dala pět es. Její další soupeřkou bude druhá nasazená Běloruska Victoria Azarenková.

Benešová skončila i ve čtyřhře, deblista Damm uspěl

V Brisbane v úterý dohrála definitivně Iveta Benešová. V pondělí vypadla ve dvouhře, o den později si krach zopakovala i v soutěži deblů. Ve čtyřhře naopak uspěl Martin Damm, který v páru se Švédem Lindstedtem slavil postup do druhého kola.

Šok: Djokovič selhal, ale nepanikaří

S turnajem se rozloučil nasazený hráč číslo jedna, Srb Novak Djokovič, když za necelou hodinu a půl prohrál ve dvou setech s Lotyšem Gulbisem. "Nehrál jsem tentokrát vůbec dobře. Vím, že první zápas je vždy složitý, navíc jsem hrál se soupeřem, který mě příliš nepustil do tempa," uvedl talentovaný Srb po utkání.


Djokovičovi nepomohla ani výměna rakety, kdy značku Wilson vyměnil za Head. Důvodem bylo pouhých 48% úspěšnosti prvního servisu. "Na kurtu jsem se necítil vůbec svěže, do Austrálie jsem přijel dost pozdě, takže jsem neměl moc času na trénink," smutnil Djokovič, pro kterého přesto zůstává prioritou první Grand Slam sezony.


"Rozhodně nepanikařím, Australian Open pro mě zůstává jednoznačnou prioritou, chci tam hrát dobrý tenis," prohlásil Novak Djokovič. "Není to konec světa, jedná se pouze o jeden zápas. Rozhodně nebudu podléhat panice," dodal.

Brisbane (Brisbane International, 484 750 USD):

Muži - dvouhra, 1. kolo:
BERDYCH (5-ČR) - Klein (Aust.) 6:0, 6:4, Serra (Fr.) - Ferrero (Šp.) 6:3, 7:6(3), Gulbis (Lot.) - Djokovič (1-Srb.) 6:4, 6:4, Mathieu (Fr.) - Gabašvili (Rus.) 6:3, 6:3.

Ženy - dvouhra, 2. kolo:
Šafářová (ČR) - Stosurová (Aus) 6:4, 6:4, Garbinová (It.) - Klejbanová (Rus.) 4:6, 6:4, 6:2, Azarenková (Běl.) - Gajdošová (SR) 7:6(4), 7:5, Bartoliová (3-Fr.) - Czinková (Maď) 5:7, 6:3, 6:1.

Muži - čtyřhra, 1. kolo:
DAMM, Linstedt (4-ČR/Švéd.) - Ker, Soares (Arg./Br.) 7:5, 7:5, Parrott, Polášek (USA/SR) - Mello, Sa (2-Br.) 3:6, 6:2, 10:1.

Ženy - čtyřhra, 1. kolo:
Sun, Jen (4-Čína) - BENEŠOVÁ, Shvedová (ČR/Kaz.) 3:6, 7:6(12), 10:6, Blacková, Huberová (1-Zimb/USA) - Bremondová, Govorcová (Fr./Běl.) 6:3, 6:3.

jpz, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události