Motorsport

DAKAR: Lopraise zachránil trus, navigátor zraněný. ROZHOVORY

Kamion Aleše Lopraise na slavné Rallye Dakar v Argentině tentokrát zachránil divák a trus. Navigátor Vojtěch Štajf si poranil krční páteř.

Po lapáliích v druhé etapě s rozbitou spojkou, kdy tatrovku Aleše Lopraise udržel v závodě jen obětavý kolega, který jej dotáhl do cíle, měla pro synovce české legendy třetí etapa ještě bizarnější průběh.Do cíle česká posádka dorazila jen díky nezištné pomoci diváka a pytlíku s usušeným trusem.


Výsledky třetí etapy Dakaru najdete ZDE.


Noc před startem včerejší etapy byla extrémně náročná především pro pětici mechaniků, která spojku spravovala až do poslední chvíle. Závěr celonočních prací byl doslova infarktový, když kamion poprvé naskočil až 10 minut před začátkem třetího soutěžního úseku."Na otestování opravy už nezbyl čas, třetí etapa se jela znovu naplno. Posádka press caru alespoň při startu zablokovala pro závodní tatru místo na blízké čerpací stanici, aby maximálně zkrátila zdržení při přesunu na start speciálky, do nějž se doba strávená u čerpací stanice samozřejmě započítává," uvedl tým na svých oficiálních stránkách.

"Připomínalo to drcený kravský trus"

Zhruba po 20 kilometrech ale začala prudce stoupat teplota motoru a jeho prohlídka odhalila prasklý chladič. "Místní lidé jsou úžasní, rozdali by se. Když jeden místní fanoušek viděl, co máme za problém, utíkal do auta a přinesl pytlík s něčím, co nápadně připomínalo vyschlý drcený kravský trus a prý ať to nasypeme do chladiče. Ostatně, nic jiného už nám nezbývalo. Celkem to zafungovalo dalo se na to dojet," líčil navigátor Vojtěch Štajf.

Navigátor dostal límec a pilulky

Jako by problémů nebylo dost, v polovině etapy se při prudkém přejezdu některých nerovností v technické pasáži právě Štajf udeřil do hlavy o trubku ochranného rámu a po zbytek etapy trpěl bolestmi hlavy. "Doktor mi přidělil fixační límec a dal nějaké prášky, do dvou dnů by mi mělo být lépe. Nevadí mi to při skocích ani v běžném terénu, ale prudké příčné vlnění a roleta jsou špatné. V první chvíli jsem myslel, že se mi hlava úplně rozstřelí, ale bylo třeba jet dál," uzavřel zraněný člen posádky.

dfk, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události