Hokej

Hlavním trenérem Mounfieldu je Tlačil. Vyhazov dostal manažer Látal

Vedení hokejového klubu HC Mountfield České Budějovice jmenovalo hlavním trenérem prozatímního kouče Jana Tlačila. Klub naopak opustí sportovní manažer Jaromír Látal.

Devětačtyřicetiletý Tlačil, který byl doposud asistentem v pátek odvolaného Ernesta Bokroše, již vedl tým v nedělním zápase na ledě Karlových Varů, v němž si mužstvo připsalo šestou porážku za sebou. Jeho asistentem bude Milan Kupka, který doposud působil u juniorského celku, ale má i zkušenosti s prací u hlavního týmu.


"Ve prospěch pana Tlačila rozhodlo, že podle našeho názoru může pomoci klubu, aby se dostal v tabulce výše," řekl Blažek  na adresu muže, jenž byl v sezoně 2000/01 hlavním trenérem mužstva. Jihočeši podle všeho jednali i s jinými adepty, o víkendu například oslovili s nabídkou současného kouče prvoligové Komety Brno Vladimíra Kýhose.


Českobudějovičtí v minulé sezoně vyhráli základní část extraligy, ale nyní jsou na předposledním místě tabulky. Od desátého místa, které jako poslední zajišťuje postup do předkola play off, je dělí osm bodů.

Odvolaný manažer Látal: Jednání Mountfieldu je sprosté

Na více než dvouhodinovém jednání dnes vedení klubu odvolalo po Bokrošovi, který byl propuštěn v pátek, i Látala. "Jako sportovní manažer je odpovědný za výsledky," vysvětlil Blažek. "K okamžitému zrušení pracovního poměru s Jaromírem Látalem vedly neuspokojivé sportovní výsledky týmu v letošní sezoně a hrubé porušení povinností vyplývajících z jeho pracovní smlouvy," stojí v oficiální tiskové zprávě.


"Žádného porušení smlouvy si ale nejsem vědom. Počkám, až mi přijde rozhodnutí klubu písemně, a pak vše projednám s právníkem," řekl Látal a dnešní rozhodnutí označil za sprosté s ohledem na práci, kterou pro klub v minulých letech odvedl.


Látal, který působil na jihu Čech od roku 2005 a podílel se na postupech týmu do semifinále extraligy v předešlých třech sezonách, v rozhovoru pro ČTK přiznal, že podobný krok tušil. Prý i proto, že na dnešní jednání nebyl pozván.

jvl, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události