Fotbal

Koupit se dá všechno. Dokonce i trénink se slavnou Barcou

Chcete si zatrénovat s hráči španělského velkoklubu FC Barcelona? Žádný problém, ale připravte si pěkný balík peněz.

Přesně tímhle způsobem to udělal prezident uzbeckého PFC Bunjodkor, Isok Akbarov, který si chtěl splnit dávný sen. Rozbil prasátko s 5 milióny eur ( 131 milionů korun), se kterými přišel za vedením Barcelony. Představitelé katalánského velkoklubu mu na jeho nabídku kývli. Kromě toho, že si uzbečtí fotbalisté v Barceloně se slavnými fotbalisty zatrénují, tak je čeká dokonce i přípravný zápas.

Pohádka o tom, jak Eto´o málem přestoupil do Bunjodkoru

Není to poprvé, co byly oba zdánlivě neslučitelné kluby v kontaktu. Kromě toho, že je prezident uzbeckého klubu velmi zámožným mužem, jehož peníze voní po naftě, je i velkým šprýmařem. Není to tak dávno, kdy fotbalový svět nejprve šokoval a poté náramně pobavil prohlášením,  že učinil nabídku hvězdnému útočníkovi katalánského velkoklubu Samuelu Eto´ovi.

Humornou situaci Kamerunec ještě řádně přiživil tím, když se objevil na letišti v Afghánistánu. Jednalo se však pouze o návštěvu, kterou si chtěl udělat bohatý Uzbek radost. Podobnou cestu poté absolvovali také Afričanovi spoluhráči z Barcelony Puyol a Iniesta.

Když nemůžeme mít božského Samuela, tak si pořídíme alespoň Rivalda

V momentě, kdy v Bunjodkoru podepsal smlouvu bývalý hráč Barcelony Rivaldo, se už nikdo nesmál. Chvíli po něm byl navíc angažován jako hlavní trenér legendární exekutor "standardek" Zico, jemuž se přezdívalo "Bílý Pelé".

VIDEO: Podívejte se, jak válí Rivaldo za uzbecký klub PFC Bunjodkor


Ani jedna z veličin však v katalánské metropoli není. Zatímco Rivaldo, jemuž je v klubu dána absolutní volnost, tráví chvíle doma v Brazílii, tak jeho krajan Zico jedná o trenérském angažmá v CSKA Moskva.   

jvl, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události