David Beckham si odbyl debut v dresu milánského AC

Italský fotbalový velkoklub porazil v přátelském utkání v Dubaji na penalty Hamburk.

Anglický záložník David Beckham má za sebou debut v dresu AC Milán, kde je na několikaměsíčním hostování z Los Angeles Galaxy. Svěřenci trenéra Ancelottiho porazili 4:3 na penalty Hamburk a vyhráli takzvanou "Football Challenge". Utkání sledovalo 30 000 diváků.

Dva čeští reprezentanti nastoupili proti sobě

Třiatřicetiletý Beckham hrál před zraky své ženy Victorie společně s Markem Jankulovským v základní sestavě a do druhého poločasu už stejně jako český reprezentant nenastoupil. V dresu Hamburku odehrál celé utkání kapitán David Jarolím.

"Jsem velmi spokojený se svým výkonem. Cítím se trochu unavený, ale to je po intenzivní práci v těchto dnech normální. Na hřišti jsem se cítil dobře," řekl po utkání Beckham.

Vše podstatné se událo ve druhém poločase během několika minut. AC přivedl do vedení v 62. minutě z penalty po faulu na Ambrosiniho brazilský kouzelník Ronaldinho, o pět minut později vyrovnal Benjamin.

V penaltovém rozstřelu byl pak před zhruba 30.000 diváky posledním úspěšným střelcem milánský Flamini, jehož tým čeká v neděli na hřišti AS Řím první utkání jarní části italské ligy.

Hamburk - AC Milán 1:1 (0:0), 3:4 na penalty.

Branky: 67. Benjamin - 62. Ronaldinho z pen.