Sport

Nymburk v Evropském poháru vyhrál v Podgorici

Český basketbalový mistr po důležité výhře v Černé Hoře drží šanci na postup do dalších bojů.

Basketbalisté Nymburka v duelu Evropského poháru získali důležitou výhru na palubovce Podgorici v poměru 66:63. Stále tak drží šanci na postup do vyřazovacích bojů. V příštím závěrečném kole musí v přímém souboji v Pardubicích alespoň o devět bodů zdolat konkurenční Vršac.

Podruhé v sezoně tak dokázal Nymburk porazit v Eurocupu černohorský celek Buducnost Podgorica. Po domáci výhře 75:70 uspěli i na půdě soupeře. Po třech prohrách v řadě potřeboval Nymburk nutně zvítězit, aby ve skupině H předčasně neskončily jeho naděje na postup.

Začátek Středočechům nevyšel

Jenže svěřenci trenéra Muliho Katzurina nezačali podle představ a v páté minutě prohrávali o devět bodů. Ve druhé čtvrtině se však zlepšili a dokázali skóre otočit. Na větší než šestibodový rozdíl se ale nedostali a houževnatý celek domácích měl opět navrch, ve 33. minutě vedl 50:46.

Závěr byl velmi dramatický. Nymburk šel do čtyřbodového vedení, jenže Podgorica v poslední minutě stačila srovnat. Díky střelecky disponovanému Justinu Grayovi se ale nakonec český mistr radoval z důležitého vítězství.

Eurocup, skupina H - 5. kolo:

Buducnost Podgorica - ČEZ Basketball Nymburk 63:66 (18:14, 14:19, 13:13, 18:20)
Nejvíce bodů: Mičov 17, Dašič 14, Bojovič 11 - Gray 19, Lee 15, Jagodnik 12. Rozhodčí: Pozzana (It.), Mogulkoc (Tur.), Zaščuk (Ukr.). Diváci: 1245.