Sport

Turečtí fanoušci nadávali do vrahů izraelským basketbalistům

Probíhající ozbrojený konflikt v pásmu Gazy a s ním spojené protesty zasáhly i do světa sportu. Násilnosti fanoušků v turecké Ankaře ukončily duel mezi místním klubem a jeho izraelským soupeřem.

Rozhodčí přerušil utkání mezi tureckým týmem Turk Telekom a izraelským Bnej Hašaronem poté, co fanoušci tureckého klubu začali vykřikovat hesla "Izraelští vrahové!" a "Alláh je velký!" Izraelci raději před rozhněvanými davy prchli pod ochranou policejních štítů do šaten.


"Házeli po nás boty, zapalovače, plastové lahve. Museli jsme se schovat do šaten, kde nás chránila policie,“ řekl kapitán izraelského týmu Meir Shapiro, podle něhož měli všichni hráči v tu chvíli pořádně "nahnáno".

Zápas se mohl dohrát, ale vyděšení Izraelci to odmítli

Zhruba tisícovce mužů z pořádkových sil se podařilo halu vyklidit i za pomoci falešné zprávy, že utkání bylo odloženo. Rozhodčí poté chtěli odehrát zápas před prázdnými tribunami, to však Izraelci odmítli a zůstali v šatně. Nejspíš tak prohrají kontumačně.


"Po těch šílenostech, které se tu odehrály, nemělo smysl dál hrát. Jedinou věcí, která hráče v tu chvíli zajímala, byl strach o jejich vlastní bezpečí. Nepokračovat v zápasu jsme se rozhodli i na základně instrukcí, které jsme obdrželi od představitelů izraelské ambasády, kteří celou akci monitorovali,“ komentoval situaci předseda izraelského klubu Eldad Akunis.

Turci pálili před utkáním izraelské vlajky

Nepokoje vypukly už dříve před zápasem, kdy proislámská skupina zapálila před stadionem izraelskou vlajku. Ačkoliv k sobě mají obě země poměrně blízko, tak izraelská ofenzíva v pásmu Gazy vyvolala obrovskou vlnu kritiky jak u tureckých vládních představitelů, tak u tamních obyvatel, kteří protestují v ulicích.

jvl, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události