Marek vyřídil Ufu a ve finále LM vyzve Lvy z Curychu

Hokejisté Metallurgu oplatili Ufě porážku z prvního zápasu a uspěli i v nájezdech. Přemožitel Slavie raboval ve Finsku.

O titul šampiona premiérového ročníku hokejové Ligy mistrů se utká Curych s Magnitogorskem.

Marek srazil Ufu do kolen

Ruský Metallurg postoupil do finále i přesto, že první zápas s Ufou doma prohrál 1:2.

Salavat tak do odvety nastoupil s defenzivní taktikou, jež mu vycházela první dvě třetiny. Jenže v závěrečné dvacetiminutovce hned třikrát inkasoval a zápas tak došel až do nájezdů, ve kterých se sen o finále Ufě definitivně rozplynul.

Jejím katem se stal český útočník Jan Marek, který si připsal důležitý gól na 1:1 a proměnil i samostatný nájezd.

Kolaps v třetí části

Souboj dvou ruských velkoklubů dlouho nudil. Diváky zvedl ze sedadel až moment z 28. minuty, kdy se v přesilovce ujala střela domácího Olega Tverdovskiho. Hráči Magnitogorsku se rázem vrhli do útoku a výsledkem bylo vyrovnání, které přišlo v čase 43:58.

Brankáře Eremenka překonal exsparťanský rychlík Jan Marek, jenž do sítě dorazil střelu Jaroslava Kudrny. A s Ufou bylo ještě hůře. Neuplynulo ani 30 vteřin a vedení hostů zvýšil Denis Platonov.

Domácí hokejisté byli rázem psychicky dole a do závěrečného hvizdu se už nevzpamatovali. Třetím gólem je vytrestal Igor Mirnov a bylo jasné, že o postupujícím rozhodnou nájezdy. V nich se prosadili Marek a právě Mirnov, za domácí se netrefil nikdo.

Salavat Julajev Ufa - Metallurg Magnitogorsk 1:3 (0:0, 1:0, 0:3), sam. nájezdy 0:2
- první zápas 2:1, postupuje Magnitogorsk.

Finové se před Curychem sklonili i podruhé

Ve druhém semifinálovém utkání měli hráči Espoo Blues za úkol porazit Lvy z Curychu. Jenže domácí hokejisté si v konfrontaci se švýcarským mistrem počínali stejně jako slávisté - tedy neúspěšně.

Svěřenci trenérá Simpsona opět prokázali, že jsou skvěle fyzicky připraveni. Po první třetině vedli góly Thibaulta Monneta a Matiase Segera už 2:0 a zdálo se, že o finalistovi je jasno. Hosté ve druhé části hry zápas sice zdramatizovali, když se trefil Ismo Kuoppala, jenže na zvrat jim to nestačilo.

Při závěrečném power-play se do prázdné klece trefili Joan Trudel s Ryanem Gardnerem a Curych vyhrál 4:1.

Podaří se mu  "vymazat" také Marka a spol.?

Blues Espoo - Curych Lions 1:4 (0:2, 1:0, 0:2)
- první zápas 3:6, postupuje Curych.