NHL: Lang hattrickem zostudil Lundqvista

Zdroj: TN.cz

Přestřelku na ledě Rangers režírovali Češi. Robert Lang vstřelil tři góly, Roman Hamrlík si připsal stejný počet asistencí.

V utkání mezi Jezdci z New Yorku a Montrealem Canadiens vyhráli hosté 6:3. Domácímu celku se nedařilo ani ve druhém zápase, který se hrál v noci ze středy na čtvrtek. V něm se v dresu Vancouveru vůbec poprvé představil fenomenální Švéd Mats Sundin a hned se radoval z vítězství - Kosatky vyhrály na ledě Edmontonu 4:2.

Do statistik se zapsal i Průcha

Hráčům Canadiens se v Madison Square Garden vydařila první třetina, po které vedli 2:1. Jako první se ve čtvrté minutě trefil Rus Kovaljov, dvě minuty před sirénou vyrovnal po nahrávce Petra Průchy domácí střelec Drury. O minutu později se ale trefil hostující Latendresse, kterému asistoval pro změnu Roman Hamrlík.

Na Langovo galapředstavení se podívejte zde:

Ve druhém dějství se diváci dočkali jediného gólu, jehož autorem byl útočník Rangers Ryan Callahan.

Lang si kanonádu nechal až na třetí třetinu

Závěrečných dvacet minut pak sice přineslo ofenzivní smršť domácích, kteří vyslali na branku Montrealu osmnáct střel, ale góly dávali povětšinou hosté. Do vedení je ve 43. minutě poslal Markov, za další dvě minuty vstřelil svou první a hned vítěznou branku v utkání Robert Lang.

Rangers sice ještě jednou snížili, když se prosadil Michal Rozsíval, více už ovšem nestihli. V samotném závěru navíc ještě dvakrát inkasovali z hole neudržitelného Langa, který tak po Hamrlíkových asistencích dosáhl na svůj druhý hattrick v NHL a po utkání byl podle očekávání vyhlášen první hvězdou střetnutí.

Sundinova premiéra dopadla na výbornou

Švédský veterán se v zápase NHL představil vůbec poprvé po svém slavném návratu. V útoku se postavil vedle Wellwooda s Raymondem, bodově se však neprosadil.

Po bezbrankové první třetině přinesl závěr druhé dvacetiminutovky hned čtyři góly, tři z toho v domácí síti. O všechny se přitom postarala útočná trojice Bernier, Kesler, Burrows.

Do vedení poslal hosty Burrows, po vyrovnání domácího Nilssona pak vytvořil dvěma góly v rozmezí pouhých dvanácti vteřin rozhodující náskok Bernier. Oilers sice ještě ve třetí třetině snížili zásluhou Cola, skóre ale uzavřel střelou do prázdné branky slovenský útočník Pavol Demitra.

Výsledky NHL:

New York Rangers - Montreal 3:6 (1:2, 1:0, 1:4)

Branky: 18. Drury (PRŮCHA), 30. Callahan, 47. ROZSÍVAL - 45., 56. a 60. LANG (na druhou a třetí HAMRLÍK), 4. Kovaljov, 19. Latendresse (HAMRLÍK), 43. Markov (PLEKANEC). Vyloučení: 5:3. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 39:25. Diváci: 18 200 (Madison Square Garden). Hvězdy utkání: 1. LANG, 2. Markov, 3. Halák (všichni Mon.).

Edmonton - Vancouver 2:4 (0:0, 1:3, 1:1)

Branky: 36. Nilsson, 49. Cole - 38. a 38. Bernier, 35. Burrows, 60. Demitra. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. Střely na branku: 25:22. Diváci: 16 839 (Rexall Place). Hvězdy utkání: 1. Bernier, 2. Burrows (oba Van.), 3. Souray (Edm.).