Hokej

Šťastný Lang: Musím si užít každý okamžik

Šťastný Lang: Musím si užít každý okamžik
Zdroj: TN.cz

Český veterán zaznamenal svůj druhý hattrick v kariéře. Stačilo mu k tomu pouhých 15 minut.

Skvělý večer prožily v nočních zápasech NHL dvě velké hokejové hvězdy. Český útočník Robert Lang vsítil hattrick do sítě Jezdců z New Yorku, švédský matador Mats Sundin odehrál soutěžní zápas po sedmi měsících - a hned slavil vítězství.

Tři góly dal naposledy v listopadu 2003

Lang si všechny tři trefy nechal do závěrečné třetiny, ve které definitivně utnul snahu Průchy a spol. na bodový zisk. Dva góly dal v přesilovkách, přitom právě v nich jsou Canadiens čtvrtým nejhorším týmem v NHL. V uplynulých pěti zápasech využili jen jednu z dvaadvaceti…. "V předešlých utkáních to z naší strany byla spíš otázka pokusů a omylů," řekl Lang pro zámořská média.


V NHL se třikrát trefil jen jednou, a to v listopadu roku 2003 do brány Waschingtonu. "Kdybych si teď měl dát stejně dlouhou pauzu, tak už se dalšího hattricku nejspíš nedočkám. O to víc si musím tyhle okamžiky užít,“ poznamenal s tím, že se proti New Yorku dostal do mnohem více střeleckých příležitostí, než tomu bylo v posledních zápasech.

Sundin: Fyzička dobrá, ruce horší...

Úsměv na tváři měl také Mats Sundin. Švédská ikona ve svém prvním zápase v dresu Vancouveru sice neskórovala, ale i tak hráči Canucks dokráčeli k pohodlnému vítězství. "Připadal jsem si jako na začátku sezony, kdy teprve získáváte formu," řekl sedmatřicetiletý hokejista, který ostrý zápas nehrál sedm měsíců. "Věřím, že mé výkony budou zápas od zápasu lepší. Po fyzické stránce to bylo docela dobré, ale ruce mě moc neposlouchaly…“ usmál se Sundin.

hum, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události