Fotbal

Juna lanaří klub z Rakouska. On by přestup uvítal

Juna lanaří klub z Rakouska. On by přestup uvítal
Zdroj: TN.cz

Útočník Teplic v telefonickém rozhovoru potvrdil, že zvažuje odchod do zahraničí.

I když s Tomášem Junem na severu Čech nadále počítají, v případě finančně zajímavé nabídky by mu v přestupu nejspíš nebránili. “Tak horké to zatím není. Co vím, kluby spolu ještě ani nejednaly. Ale zájem z Rakouska eviduji,“ řekl exkluzivně pro tn.cz sám Jun.

Jun: Z Teplic nikam neutíkám

Jméno prvoligového celku, který má o jeho služby největší zájem, prozradit odmítl. Určitě se však nejedná o Salcburk nebo o kluby z Vídně – Austrii s Rapidem. “Věhlasné jméno to není,“ přiznal bývalý hráč Sparty.


Důvodů, proč by se přestupu nebránil, je víc. “Je mi 25 let a určitě bych si chtěl ještě zahrát venku. Navíc ten poslední půl rok v Teplicích rozhodně nebyl ideální…“ řekl Jun a jedním dechem dodal: “Ale nikam odsud neutíkám. V rámci české ligy bych o přestupu nepřemýšlel.“

Změna trenéra mu neprospěla

O tom, zda Stínadla opustí, rozhodne lukrativnost nabídky. “Myslím si, že pokud bude dost zajímavá i pro Teplice, tak mě v klidu uvolní,“ přemítá útočník, jenž se na podzim trefil pouze třikrát. Všechen střelecký prach navíc vystřílel už v prvním kole, kdy hattrickem rozložil mátožné České Budějovice.

“Povedla se mi letní příprava, ve které jsem ve třech zápasech vstřelil osm gólů. Ale pak došlo ke změně trenéra (Petra Radu nahradil Jiří Plíšek) a změnily se tréninkové metody. To mi trošku nesedlo,“ poznamenal Jun.

Konflikt s trenérem? Není to pravda...

Juna teplický kouč Jiří Plíšek v závěru podzimní části v duelech na Kladně a s Brnem stáhl ze hry ještě před koncem i přesto, že naskočil jako střídající hráč.
"V tu chvíli jsem byl naštvaný, kdo by nebyl. Ale s trenérem máme normální vztah, žádný konflikt nenastal," upozornil Jun. Také Plíšek důrazně vyvracel, že by s Junem měl rozepře. "Musím se smát tomu, co se o nás píše. Tomáš je pro mě pořád důležitý člen týmu," řekl Plíšek.


hum, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události