Sport

Řepka: Anketa Sportovec roku jde mimo mě. Je mi jedno, kdo vyhraje

Řepka: Anketa Sportovec roku jde mimo mě. Je mi jedno, kdo vyhraje
Zdroj: TN.cz

Kdo podle vás zvítězí v populární anketě? Koho volí známé osobnosti ze světa sportu?

Anketa Sportovec roku 2008 může završit hattrick ženských vítězství, protože stejně jako v minulých dvou letech, se může stát znovu nejlepším sportovcem žena. Hned za největší favoritkou na vítězství Barborou Špotávkou, je v závěsu střelkyně Kateřina Emmons.Trojici zlatých medailistů z olympijských her doplňuje kolega Emmons David Kostelecký.

Zdroj: TN.cz

Mezi adepty na "medailové stupně" při sobotním vyhlášení výsledků ankety Klubu sportovních novinářů v pražském Hudebním divadle v Karlíně patří také běžec na lyžích Lukáš Bauer, celkový vítěz Světového poháru.

Mezi kolektivy se do tříčlenného finále dostali fotbalisté i hokejisté Slavie Praha a fotbalisté České republiky do 19 let. V této kategorii svůj hlas dalo celkem 194 členů Klubu sportovních novinářů.

Neumannová: Letos to napínavé nebude. Vyhraje Špotáková

Za adeptku na vítězství je považována Špotáková, která loni vedle zlata z Pekingu po nebývale dramatické soutěži vyhrála i finále atletické Grand Prix ve světovém rekordu. "Letos to příliš napínavé nebude. Troufnu si říct, že téměř jistým vítězem je Bára Špotáková. Přesto, že těch zlatých olympijských medailí bylo víc, tak myslím, že její vítězství nejvíc zapůsobilo," je si triumfem Špotákové Kateřina Neumannová, vítězka ankety za rok 2006.

Podívejte se na zlatý hod Barbory Špotákové z pekingské olympiády:

"Myslím si, že vyhrát by měla určitě Barbora Špotáková, která předvedla výborný výkon na olympiádě. Sezonu navíc okořenila světovým rekordem. Je to pro mě jednoznačná favoritka," nepochybuje o triumfu oštěpařské hvězdy její konkurentka v anketě Martina Sáblíková, která nejvíce zaujala sportovní novináře v roce 2007.

K oběma vítězkám ankety z minulých let se připojila s naprosto stejným tipem i předchůdkyně současné královny ženského světového oštěpu, Dana Zátopková. "Já počítám určitě, že to vyhraje Bára. Přeji jí, aby to vyhrála, protože by si to zasloužila," myslí si žena, která triumfovala ve stejné disciplíně na olympiádě v Helsinkách v roce 1952.


"Já si myslím, že to bude Špotáková. Vyhrála olympiádu a to je ta nejvyšší meta. Navíc je mi sympatická," předjímá bývalý fotbalista Antonín Panenka.


Na rozdíl od autora vršovického dloubáku anketa příliš nebere majitele tzv. "letenského blikance" Tomáše Řepku. "Já to vůbec nesleduji.  Tyto ankety jdou mimo mě. Je mi to úplně jedno, kdo vyhraje,"řekl řízný sparťanský obránce.

Emmons a ti druzí

Oštěpařskou královnu může na její cestě na může zastavit snad jediná Kateřina Emmons, která si navíc přivezla z olympiády ještě stříbrnou medaili. Pánové Kostelecký, který vyhrál v Pekingu střelbu na trap a Bauer, jenž vedle Světového poháru loni jasně vyhrál také prestižní seriál Tour de Ski, jsou nejspíš mimo hru.

Podívejte se, jak Kateřina Emmons mluví o svém životním úspěchu:

Za první místo v anketě je odměna čtvrt milionu korun, druhý sportovec dostane 200.000, třetí 170.000 a prémie jsou odstupňované až do desáté pozice. Nejlepší tým si rozdělí 100.000 korun. Udělovat se opět bude také Cena Emila Zátopka pro sportovní legendu a vyhlášen bude také nejlepší junior roku.

Nominovaná desítka v abecedním pořadí:
Lukáš Bauer (lyžování - běh), Kateřina Emmons, David Kostelecký (oba sportovní střelba), Roman Kreuziger (cyklistika), Martina Sáblíková (rychlobruslení), Ondřej Synek (veslování), Barbora Špotáková (atletika), Tomáš Verner (krasobruslení), Jaroslav Volf - Ondřej Štěpánek (vodní slalom), Šárka Záhrobská (sjezdové lyžování).

Další pořadí:
11. Jágr (hokej) 164, 12. Ježek (handicapovaný cyklista) 138, 13. Čech (fotbal) 129, 14. Nedvěd (fotbal) 117, 15. Šírl (fotbal) 89, 16. Kraus (skikros) 85, 17. Štybar (cyklokros) 72, 18. Šebrle (atletika) 48, 19. Hlaváčková (handicapovaná plavkyně) 46, 20. Hašek (hokej) 43

Nominované týmy:
fotbalisté Slavie Praha, hokejisté Slavie Praha, fotbalisté ČR do 19 let.

Další pořadí:

4. basketbalistky Brna 135, 5. lyžařská štafeta mužů 84, 6. basketbalisté Nymburka 60, 7. čtyřka bez kormidelníka 44, 8. sjezdaři na divoké vodě 3xK1 40, 9. basketbalistky ČR 31, 10. hokejisté Karlových Varů 28, 11. hokejisté ČR 27, 12. střelci v trapu (Kostelecký, Lipták, Gach) 21, 13. střelkyně ve vzduchové pušce (Emmons, Kalná, Sýkorová) 15, 14. parašutisté ČR 15, 15. fotbalisté ČR 11.

jvl, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události