NHL: Prospal gólem pomohl Tampě k vítězství

Útočník Aleš Kotalík rozhodl nájezdy, jeho Buffalo porazilo Rangers.

Jihočech Václav Prospal se trefil do branky Anaheimu. Matsu Sundinovi nevyšla premiéra před vlastními fanoušky.

O vítězství Blesků rozhodl Malone

Hokejisté Tampy Bay na Kačery vlétli od podlahy a už ve čtvrté minutě se trefil Kanaďan Martin St. Louis. Druhou branků hostů vstřelil ve druhé části hry Václav Prospal a na domácí by si v tu chvíli vsadil málokdo. Jenže ve 29. minutě snížil Ebbett, a i když Tampě vrátil dvoubrankový rozdíl Malone, domácí Montador s Prongerem Kačerům během minuty zajistili vyrovnaní.

Na Prospalův gól se podívejte ZDE:

Nakonec se však stejně radovaly Blesky z Tampy - rozhodující branku vstřelil devět minut před koncem znovu Malone.

Kotalík vystřelil Sabres dva body

Dalším Čechem, který na sebe v nočních zápasech výrazně upozornil, byl Aleš Kotalík z Buffala. Ten v nájezdech rozhodl vyrovnaný duel s Rangers, jenž v normální hrací době skončil nerozhodným výsledkem 1:1. Kotalík proměnil samostatný nájezd jako jediný z hráčů.

Jezdci z New Yorku mohli kromě porážky litovat i toho, že se jim v průběhu druhé třetiny zranil obránce Michal Rozsíval. Ten se po střetu s domácím Paulem Gaustadem tvrdě udeřil o dvířka od střídačky a do utkání už nezasáhl.

Co se Rozsívalovi stalo, můžete zhlédnout TADY:

Kosatky se příliš nepředvedly

Nevalně dopadla premiéra hvězdného Matse Sundina před domácím publikem. Vancouver totiž prohrál se St. Louis 4:6 a švédský veterán nezaznamenal ani bod. Rozhodující branku vstřelil v 58. minutě kanonýr Brad Boyes, kterému asistoval český hokejista Roman Polák.

Výsledky NHL:

Vancouver - St. Louis 4:6 (2:1, 0:2, 1:3)

Branky: 10. Hansen, 20. Mitchell, 42. Burrows, 56. D. Sedin - 17. Backes, 39. Berglund, 39. Steen, 55. Oshie, 58. Boyes (POLÁK), 59. Crombeen. Vyloučení: 5:2. Využití: 1:1. Hvězdy utkání: 1. Oshie (StL), 2. Mitchell (Van.), 3. Berglund (StL).

Anaheim - Tampa Bay 3:4 (0:1, 3:2, 0:1)
Branky: 29. Ebbett, 39. Montador, 39. Pronger - 38. a 51. Malone, 4. St. Louis, 22. PROSPAL. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:2. Hvězdy utkání: 1. St. Louis (TbL), 2. Morrison (Ana.), 3. Malone (TtL).

Washington - Columbus 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)

Branky: 10. Umberger (VORÁČEK), 39. Ťutin, 55. Boll. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:2. Hvězdy utkání: 1. Mason, 2. Umberger, 3. Boll (všichni CBJ).

Buffalo - NY Rangers 2:1 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)

Branky: 37. Roy, rozhodující nájezd KOTALÍK - 20. Mara. Vyloučení: 2:0. Bez využití. Hvězdy utkání: 1. Miller, 2. Roy (oba Buf.), 3. Goméz (NYR).

Edmonton - Sam Jose 1:4 (1:3, 0:1, 0:0)

Branky: 12. Grebeškov - 20. a 38. Marleau, 8. Setoguchi, 15. Staubitz. Vyloučení: 7:9. Využití: 1:2. Střely na branku: 26:31. Diváci: 16 839 (Rexall Place). Hvězdy utkání: 1. Marleau, 2. Setoguchi, 3. Nabokov (všichni SJS).