Tenis

Radek Štěpánek: Cítím se skvěle. Doufám, že mi forma vydrží

Česká tenisová jednička se ve finále turnaje v Brisbane utká se Španělem Verdascem. Ten tvrdí: “Vím, jak Štěpánek hraje. Určitě nad ním můžu vyhrát.“

Zatímco Fernando Verdasco v semifinále doslova smetl Francouze Mathieua, Štěpánek se trápil s jiným vyslancem země galského kohouta – Richardem Gasquetem. "Myslím, že i když jsem prohrál první sadu, celý zápas jsem předváděl velmi kvalitní tenis. Bylo to těžké utkání a já jsem moc rád, že ho mám za sebou,“ ulevil si Štěpánek.

Statistiky hovoří pro Štěpánka

"Od chvíle, co jsem ztratil první set, jsem byl aktivnější a agresivnější. Snažil jsem se odvážně zakončovat výměny a bodovat. V tom byl nakonec rozdíl mezi mnou a soupeřem," konstatoval český tenista, kterého hned na prvním turnaji sezony zastihla velmi slušná forma.


Potvrdit ji může proti sebevědomému Verdascovi, s nímž se v kariéře utkal už dvakrát. A v obou případech ho porazil. Španěl se však předem nevzdává a slibuje odvetu. "Vím, jak hraje a co na něj platí. Určitě ho můžu porazit," tvrdí přesvědčivě.

“Sebevědomí mi roste“

Na triumf si ale dělá nárok také Štěpánek, jenž chce od začátku střetnutí potvrdit roli favorita.


"Je to báječný pocit, když na začátku roku, na prvním turnaji, vyhrajete čtyři zápasy. Jsem šťastný, plně se soustředím na své výkony a sebevědomí roste. Se svou hrou jsem moc spokojený a doufám, že forma vydrží a vše bude platit i po finále," uzavřel český reprezentant, jehož trvalé bydliště je v Monaku.

Murray ovládl s bolavými zády turnaj v Dauhá

Na rozdíl od turnaje v Brisbane je v katarském Dauhá už o vítězi rozhodnuto. Stal se jím obhájce vítězství Andy Murray, který ve finále výborně obsazeného turnaje porazil svého jmenovce Roddicka hladce 6:4 a 6:2. Čtvrtý hráč světa potvrdil na začátku nové sezony skvělou formu už v pátek, kdy zdolal Rogera Federera.


Jednadvacetiletý Brit přitom zvažoval, že do dnešního finále vůbec nenastoupí. Po semifinálové výhře si totiž stěžoval na ztuhlá záda. Na jeho výkonu to ale vůbec nebylo znát a soupeře smetl za 70 minut.

"Myslím, že jsem hrál stejně jako poslední dva sety proti Federerovi. Dobře jsem podával a nenechal jsem Andyho dostat se k brejku. Nejsem ale tak blízko své nejlepší formě. Musím hrát tak jako loni na Wimbledonu a US Open. Pak můžu porazit i ty nejlepší," uvedl Murray, jenž se pasoval do role největšího favorita blížícího se Australian Open, přestože ještě žádný grandslamový turnaj nevyhrál.


Vytáhlý Skot získal devátý turnajový titul v kariéře. V Dauhá se mu na úvod roku pravidelně daří, vedle loňského vítězství tam o rok dříve dosáhl na finále.

hum, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události