Krejčí znovu řádil, tentokrát to odnesla Carolina

Zdroj: oficiální zdroj

Další povedený večer v NHL zažil český útočník David Krejčí, který přispěl gólem a dvěma asistencemi k vítězství Bostonu nad Carolinou v poměru 5:1.

Talentovaný útočník se tak v kanadském bodování dotáhl s 46 kanadskými body (16 branek, 30 asistencí) na nejlepšího českého hráče Patrika Eliáše a atakuje první desítku celé soutěže. Za svůj výkon byl navíc vyhlášen největší hvězdou zápasu. V dresu Hurricanes si bod za asistenci připsal obránce František Kaberle.

Podívejte se na výborný výkon Davida Krejčího v utkání s Carolinou:

Při gólových hodech na Floridě nechyběli ani Češi

Pořádná gólová přestřelka se strhla v utkání mezi domácí Floridou a Atlantou. Po dvou třetinách byl sice stav nerozhodný 3:3, když přišli Panthers o dvoubrankové vedení. V posledním dějství však Florida předvedla smršť v podobě pěti branek během třinácti minut, čímž si zajistila vítězství 8:4.

Podívejte se na povedený zápas českých hokejistů:

Za gól a dvě nahrávky byl druhou hvězdou zápasu vyhlášen Radek Dvořák, který si připsal první tříbodové utkání této sezony. Ještě za bezbrankového stavu na sebe vzal zodpovědnost Michael Frolík, jenž proměnil trestné střílení. Český mladík ve službách Floridy přidal ještě asistenci. Celé utkání v brance Panthers pak odchytal Tomáš Vokoun, který kryl 28 z 32 střel Thrashers.

Výsledky
:

Florida - Atlanta 8:4 (3:1, 0:2, 5:1)
Branky: 42. a 53. Peltonen (na obě DVOŘÁK) 10. FROLÍK, 19. Bouwmeester, 20. DVOŘÁK, 43. Stillman (FROLÍK), 48. Booth, 55. Horton - 13. Armstrong, 24. White, 37. Christensen, 54. Kovalčuk. Brankář VOKOUN (Flo.) odchytal celé utkání a kryl 28 z 32 střel. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 29:32. Diváci: 14 323 (BankAtlantic Center).
Hvězdy utkání: 1. Peltonen, 2. DVOŘÁK, 3. Campbell (všichni Flo.).

Boston - Carolina 5:1 (2:0, 3:0, 0:1)

Branky: 28. a 37. Ryder (na obě KREJČÍ), 8. KREJČÍ, 18. Yelle, 24. Stuart - 47. Williams (F. KABERLE). Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. Střely na branku: 32:30. Diváci: 17 565 (TD Banknorth Garden).
Hvězdy utkání: 1. KREJČÍ, 2. Ryder, 3. Thomas (všichni Bos.).