Tenis

Štěpánek vyhrál zahajovací turnaj série ATP v Brisbane

Radek Štěpánek vyhrál úvodní tenisový turnaj sezony, když ve finále zdolal Španěl Verdasca.

Česká tenisová jednička ovládla finále po setech 3:6, 6:3, 6:4.

A zase ta samá písnička...

Štěpánek přitom ani do tohoto zápasu nevstoupil vůbec šťastně. Stejně jako v předchozích dvou duelech první sadu prohrál, tentokrát v poměru 3:6. Ve druhém setu se však situace otočila. Verdasco chyboval na podání, čehož Štěpánek využil a vyrovnal stav na 1:1.V rozhodující třetí sadě vedl český tenista brzy 4:1, když dvakrát sebral svému soupeři servis. Fernando Verdasco sice dokázal snížit na 3:4, závěr utkání si však Štěpánek pohlídal a své australské tažení dovedl do úspěšného konce.

Podívejte se, jak si Štěpánek vychutnal slavného Tommy Haase:


"Doufám, že se za rok zase vrátím"

Radek Štěpánek ve své kariéře vyhrál již dva turnaje ATP, v roce 2006 triumfoval v Rotterdamu, o rok později pak v Los Angeles. Nyní připojí i titul z australského Brisbane. "Je to pro mě skvělý start do nové sezony," řekl Štěpánek bezprostředně po utkání."Chtěl bych poděkovat především všem sponzorům a organizátorům, bez kterých by se tento skvělý turnaj nekonal. Diváci zde jsou skvělí, doufám, že jsme jim v průběhu týdne nabídli kvalitní tenis a že se sem za rok zase vrátím," prohlásil český tenista, který je v současnoti na 26. místě žebříčku ATP.

Verdasco uznal, že byl horší

"Radek odehrál velice dobré utkání, podal dnes lepší výkon, než já, takže zvítězil zaslouženě," uvedl Verdasco po prohraném finále. "Diváci na tomto turnaji jsou skvělí, bylo pro mě velkou ctí zde nastupovat," dodal Španěl.

Brisbane (Brisbane International, 484 750 USD)

Muži, dvouhra:
Finále: ŠTĚPÁNEK (8-ČR) - Verdasco (3-Šp.) 3:6, 6:3, 6:4.

tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události