Fortuna Víkend šampionů: Bohemka slaví triumf!

Zdroj: TN.cz

Odměnu půl milionu korun zaslouženě získali fotbalisté Bohemians, kteří ve finále turnaje rozstříleli Mladou Boleslav.

V zápase o třetí místo sparťané porazili Liberec 6:5. Pátá skončila Slavia. Nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen Jan Morávek, trofej pro nejkvalitnějšího brankáře získal Radek Sňozík. Nejlepším střelcem byl hbitý Bony Wilfried ze Sparty, který skóroval hned sedmkrát.

Průběh turnaje jsme sledovali ON-LINE.

Klokan se s tím nepáral!

Bohemku hnalo za triumfem několik tisíc fanoušků, kteří ve finále i na celém turnaji vytvořili skvělou atmosféru. Hráči se jim za jejich přízeň odvděčili vskutku stylově - ve finále smetli Boleslav v poměru 7:3. Po úvodních 15 minutách to bylo "jen" 4:2, jenže v druhém poločase už Středočeši naprosto zkolabovali.

Inkasovali ještě třikrát a nakonec prohráli 3:7. Za mohutného skandování "Mistři, mistři!" se tak z triumfu radovala Bohemka.

Ta za odměnu dostane půl milionu korun, Boleslavští získají pět set tisíc korun.

Liberecké vzedmutí přišlo příliš pozdě

Svěřenci trenéra Jozefa Chovance šli do utkání o bronz s vědomím, že je proti Liberci nečeká žádná selanka. V prvním poločase to však vypadalo, že Severočeši už na turnaj nemyslí...

Po třech minutách vedla Sparta 3:1 a první část hry nakonec vyhrála v poměru 5:3. V druhém poločase však iniciativu začali přebírat Liberečtí, kteří v drtivém finiši stáhli náskok Sparty na jediný gól. Vyrovnat se jim ale nepodařilo - po porážce 5:6 tak obsadili nepopulární čtvrté místo.

Hanek nedal penaltu a Slovan skončil šestý

Pátou příčku obsadili slávisté, kteří po penaltách porazili tým Slovanu Bratislava. Po 30 minutách byl stav nerozhodný 2:2, když pár vteřin před koncem vyrovnával Tunisan Tijani Belaid.

Diváci se tak v O2 areně dočkali penaltového rozuzlení, které vyneslo vítězství Slavii. Za tu se trefilo trio Černý, Jarolím, Belaid - na druhé straně zaváhal exsparťan Hanek... I tak se však hráči Slovanu na turnaji prezentovali velmi pohlednou hrou, která si zaslouží aspoň slovní ocenění.

V semifinále se mezi střelce zapsal také Sňozík

V prvním semifinálovém zápase se do sítě sparťanského brankáře Švengra trefil Škoda, gól si připsal i brankář Sňozík, který proměnil pokutový kop. Ten kopali i sparťané, jeho úspěšným exekutorem se stal Matušovič.

V duelu mezi Libercem a Mladou Boleslaví se dlouho nedělo nic zajímavého. Nudu utnul ve 13. minutě Sylvestre, na jehož gól navázali hned čtyři spoluhráči. Liberec v závěru jen snížil zásluhou Vulina.

Poslední místo obsadila trapná Austria

Dopoledne se odehrál i souboj o sedmé místo, ve kterém se utkala Viktorie Žižkov a Austria Vídeň. Rakušané potvrdili, že byli jasně největším zklamáním turnaje, a prohráli vysoko 2:8. Organizátoři turnaje si tak určitě pořádně promyslí, zda vídeňský celek pozvat i příště...

Ozdobou utkání byl záložník Hae Min Bae, který vstřelil hned čtyři góly.