Fotbal

Svěrkoše trápí bolavé koleno, přesto si užívá vítěznou premiéru

Český fotbalový útočník Václav Svěrkoš zažil v dresu francouzského Sochaux radost z premiérového vítězství.

Pro Svěrkoše to bylo první utkání od přestupu z Baníku 
Ostrava a Sochaux se nakonec radovalo z důležité výhry 1:0 nad St. Étienne.

S pětkou na zádech se vydal do boje

"Od středy už jsem naplno trénoval a trenér mi nakonec dal šanci od začátku zápasu,“ popsal Svěrkoš svůj program před důležitým zápasem. Nastoupil do něj s číslem pět, které si vybral před první oficiální tiskovou konferencí. "Moje oblíbená čísla 25 a 10 už jsou obsazena a moc možností jsem neměl. Pětka byla z nižších čísel jediná k dispozici,“ vysvětlil netradiční číslo pro útočníka.

První minuty ve francouzské lize má za sebou

Proti St. Étienne v sobotu odehrál Svěrkoš prvních 75 minut ve francouzské lize. "Na hodnocení ligy je ještě brzy. Ale za začátku jsem se trochu rozkoukával a namrzlý terén k obvyklé hře příliš nepomáhal. V prvním poločase jsem měl dokonce šanci, ale možná jsem měl zakončovat trochu jinak,“ přiznal sebekriticky.

U nejdůležitějšího okamžiku zápasu nechyběl

Ve druhé půli byl na hřišti i u důležitého gólu. "Zpřesnili jsme hru a dali důležitý gól. Potřebovali jsme nad St. Étienne vyhrát, protože jsou taky v tabulce dole. Zvládli jsme to a snad i další zápasy půjdou podle vysněného plánu,“ přál si Svěrkoš.

tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události