V souboji gigantů Čechova Chelsea selhala, Manchester válel

Ve šlágru anglické Premier League porazil Manchester United londýnskou Chelsea 3:0.

Po zápase si trenér vítězů Alex Ferguson mnul ruce a kouč Chelsea Felipe Scolari mluvil o tom, že porážka na Old Trafford je pro jeho tým pořádnou sodou.

Obrana Chelsea zklamala

"Myslím, že je to obrovská rána pro naše sebevědomí. Nepřijeli jsme na Old Trafford pro takový výsledek," řekl krátce po utkání brazilský trenér Scolari. "Před utkáním jsme mysleli na vítězství, ale někteří hráči měli v zápase více myslet na to, jak ubránit standardní situace. Příště musíme udělat nějakou změnu," naznačil nespokojený Scolari. Domácí hráli mnohem lépe, než my,"dodal trenér Chelsea.

Ferguson: Rozhodla první branka

"Většinou končí takovéto zápasy těsným rozdílem, je těžké získat tři body. v tomto zápase byl rozdíl v tom, že nám se podařilo vstřelit branku v nejdůležitější chvíli," řekl na adresu gólové hlavičky stopera Vidiče.

Týmy, které v posledních čtyřech letech vládnou Premier League

V posledních čtyřech letech se z titulu v nejvyšší anglické fotbalové soutěži neradoval nikdo jiný, než Manchester United a Chelsea. Na Old Trafford se proto očekávalo vyrovnané utkání. Předpoklady se naplňovaly přibližně do 70. minuty, pak už na hřišti excelovali hráči United.

Utkání jsme sledovali v on-line reportáži ZDE.

V první půli se hrálo oboustranně hodně aktivně. Lepší vstup do zápasu měl však Manchester a ve 23. minutě se mohl dočkat gólu. Jenže střelu veterána Giggse Petr Čech vyboxoval do zámezí. Poté převzala iniciativu Chelsea, ale ani její hráči své šance nedokázali přetavit ve vedoucí branku.

Když už se zdálo, že první půle skončí bez branek, přišel kuriózní okamžik. Před koncem prvního poločasu rozehrávali svěřenci trenéra Alexe Fergusona rohový kop a Ronaldo hlavou poslal míč za záda brankáře Čecha. Jenže rozhodčí branku neuznal, protože exekutor standardní situace zahrával rohový kop z místa, které bylo od rohového praporku přibližně dva metry.

Napoprvé to nevyšlo, napodruhé ano

Z opakovaného rohu, kdy už vše bylo podle regulí, ale Manchester udeřil. Míč na přední tyči tečoval Ronaldo a na zadní jej hlavou do sítě poslal Nemanja Vidič. Petr Čech si na balon sice sáhl, jeho cestě do sítě ale zabránit nedokázal.

I druhá půle začala vyrovnaně, alespoň co se držení míče týče. Jiné to ale bylo ve srovnání obou obran i ofenzivních vozeb. Zatímco Chelsea útočila staticky a bez nápadu, což ještě zjednodušovalo pozici už tak takřka bezchybné defenzivní čtveřici United, Rudí Ďáblové podnikali dopředu smrtící výpady.

Čecha zradili obránci

Po jednom z nich se také radovali domácí z navýšení vedení. Centr zleva vůbec nezaujal obránce Chelsea, ti nechali volné Berbatova s Rooneym a druhý jmenovaný zakončoval z bezprostřední blízkosti.

Terry a jeho kolegové z obranné linie Blues svou chybu zopakovali jako přes kopírák ještě v 87. minutě. Po stříleném centru Ronalda z levé strany zůstali pouze koukat na letící míč, který za záda bezmocného Čecha z bezprostřední blízkosti usměrnil Berbatov.

Mourinho jen kroutil hlavou

Potupnou porážku Chelsea 0:3 sledoval z hlediště i její nejúspěšnější kouč v historii José Mourinho, který momentálně vede italský Inter Milán. Blues sice zůstávají na druhé příčce tabulky Premier League, už ale jen bod před svým přemožitelem, který má navíc dva zápasy k dobru.