Motorsport

F1: Tým Ferrari představil nový vůz

Vítěz Poháru konstruktérů 2008, stáj Ferrari, představila v pondělí jako první tým formule 1 svůj monopost pro následující sezonu.

Nový červený vůz ponese název F60. Šedesátka v názvu má symbolizovat fakt, že stáj Ferrari závodila ve všech šedesáti ročnících mistrovství světa F1. A oba současní piloti italské stáje jsou hrdí na to, že jsou řidiči Ferrari a že s novým autem mohou poprvé vyjet na trať."Je to pro mě hodně emocionální," řek Felipe Massa a zároveň přiznal, že byl překvapen, jak malé a kompaktní nové auto je. "Vypadá hodně hezky, takže doufám, že bude i pořádně rychlé," dodal brazilský pilot.

Massa: Cítím se silnější než kdykoli předtím

Felipe Massa byl z nového vozu nadšený a v rozhovoru pro webové stránky autosport.com uvedl, že loňská dramatická sezona mu dodala hodně síly. "Každý rok se cítím silnější," řekl Massa. "Po šesti letech strávených ve formuli a především po loňské napínavé sezoně mám spoustu zkušeností,“ dodal se vzpomínkou na infarktový závěr, kde o mistrovi světa rozhodl až poslední závod v Brazílii.

Podívejte se na sestřih z dramatické Velké ceny Brazílie, kde už si v jednu chvíli všichni mysleli, že novým mistrem bude Felipe Massa, jenže nakonec se z titulu radoval Lewis Hamilton z McLarenu:


"Zkušenosti jsou v tomto sportu hodně důležité. Já jich mám už dost a budu je chtít v nové sezoně pořádně zúročit," neskrýval vysoké ambice.

Změny v aerodynamice a na křídlech

Interní název nového monopostu je ovšem 660, což představuje interpretaci nových pravidel. Hlavní změny oproti loňskému modelu se týkají aerodynamiky a předního i zadního křídla.První jízdy nového modelu by se měly uskutečnit už během tohoto pondělka na dráze v italském Mugellu. Piloty týmu Ferrari budou opět mistr světa z roku 2007 Fin Kimi Räikkönen a loňský vicemistr Felipe Massa z Brazílie, který doufá, že nová sezona pro něj skončí titulem mistra světa. Pomůže mu k tomu nový monopost a systém bodování závodů? 

jpz, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události