Fotbal

Jun odtajnil jméno zájemce: Jedná se o Altach

Teplický útočník s vynikající orientací ve vápně Tomáš Jun vyjednává s rakouským Altachem.

Jak jsme vás informovali osmého ledna, Tomáš Jun vyjednává s rakouským klubem o přestupu z Teplic. Český útočník, který zažil nejlepší léta kariéry v pražské Spartě, dnes odtajnil jméno zájemce o jeho služby. Je jím aktuálně poslední tým desetičlenné tabulky Altach. Od teplického klubu dostal nyní volnou ruku k vyjednávání o odchodu.

Jun: Pojedeme se tam podívat a uvidíme

Jun, který v sobotu oslaví šestadvacáté narozeniny, pojede do Altachu na zkušenou. "Je pravda, že jsem od Teplic dostal zvolení. Pojedeme se tam podívat a uvidíme. Je to přes mého agenta, pana Zíku, já sám s nimi v kontaktu nejsem," řekl Jun.


Hráčův agent Pavel Zíka tuto informaci také potvrdil. "Tomáš Jun mi už v průběhu podzimu říkal, že by ještě rád zkusil zahraniční angažmá, nejlépe v blízkosti Čech. Celá věc je ve stadiu vyjednávání, ale je to na dobré cestě. Jednalo by se o půlroční hostování s opcí na případný přestup. Je možné, že by tam šel i další český hráč," uvedl Zíka.

Oživí svou skomírající kariéru?

Rakouský tým Cashpoint SCR Altach je v rakouské lize na posledním desátém místě. Po dvaadvaceti kolech nasbíral jen třináct bodů. Největší hvězdou týmu je brazilský útočník Ailton.


Mladý útočník hrál od devíti let ve Spartě, za kterou už v šestnácti nastoupil v nejvyšší ligové soutěži. V roce 2001 hostoval v Jablonci. V létě roku 2005 přestoupil do tureckého Trabzonsporu, kde se příliš neprosadil a hostoval také v Besiktasi Istanbul. O rok později se vrátil na hostování do Sparty. V lednu loňského roku přišel na hostování do Teplic, kam v létě přestoupil. Na kontě má 150 ligových startů v české nejvyšší soutěži, v nichž dal 44 branek. Na kontě má také deset startů za reprezentaci, v ní dal dva góly.


hrc, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události