Hokej

Liberec lanaří brankáře Svobodu. Růžička by mu v odchodu nebránil

Liberec lanaří brankáře Svobodu. Růžička by mu v odchodu nebránil
Zdroj: TN.cz

Slávistický gólman Adam Svoboda ve Slavii zřejmě skončí. Pražský klub počítá do budoucna s mladým Dominikem Furchem.

Na jaře vychytal titul a fanoušci ho vynášeli do nebes. Uplynulo devět měsíců a z hrdiny se stal muž na odstřel. I tak by se dal popsat příběh slávistického brankáře Adama Svobody, který v týmu aktuálního mistra momentálně nechytá.

V dubnu mu končí smlouva. Novou mu ve Slavii zřejmě nenabídnou

Do svých služeb ho tak začal lákat Liberec, jenž intenzivně hledá zkušeného gólmana. “Pokud se dohodneme, Adamovi bych v odchodu nebránil,“ řekl pro tn.cz kouč a generální manažer Slavie Vladimír Růžička.


“Já se k tomu vyjádřím tehdy, až bude celá věc hotová,“ poznamenal Svoboda.


Jeho přestup na sever Čech by byl logickým krokem. Ve Slavii mu v dubnu končí smlouva a klub mu novou zřejmě nenabídne. Růžička vidí budoucnost hlavně v talentovaném Dominiku Furchovi, který se minulý týden vrátil z mistrovství světa dvacítek v Kanadě.


“S Dominikem pevně počítám. Mám s ním podepsanou tříletou smlouvu a nyní bude dostávat šance hlavně on,“ nastínil Růžička.

Liberec má vytipovaných posil víc

O mnohém svědčí i fakt, že se v době Furchovy absence do brány postavil brankář Havlíčkova Brodu Stanislav Neruda, který v červenobílém dresu odchytal šest zápasů a Slavia ve všech vyhrála!


Když si dáte toto všechno dohromady, vyjde vám, že se ze Svobody stal rázem až třetí gólman v pořadí…


“Mezi mnou a Standou ale není sebemenší problém. Vše je třeba podřídit výsledkům mužstva,“ poznamenal Svoboda, kterému by angažmá u Bílých Tygrů mohlo překazit to, že vedení severočeského mužstva pokukuje i po dalších jménech.


“To je pravda. Ale konkrétnější v tomto směru nebudu, protože ta jednání jsou velmi složitá. Extraliga je hrozně vyrovnaná a ti gólmani jsou pod smlouvou. Není snadné někoho získat,“ řekl nám tiskový mluvčí Liberce Jan Rachota.

Nepřímo se tak potvrzují informace o tom, že v klubu definitivně skončil Milan Hnilička. Více nejdete ZDE.


Podle našich informací jsou dalšími gólmany, po kterých Tygři pokukují, Petr Franěk z Litvínova a Dušan Salfický z Ústí nad Labem. Snadno dostupný je Igor Murín, který končí ve Zlíně.

hum, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události