Hokej

Slávistický gólman Svoboda odchází za Jágrem!

Slávistický gólman Svoboda odchází za Jágrem!
Zdroj: TN.cz

Opora pražského týmu se rozhodla odejít do Omsku a rozšířit tam českou kolonii. Liberec ostrouhal.

Český hokejový brankář Adam Svoboda bude ve své kariéře pokračovat v ruském Avangardu Omsk. Dnes to potvrdil generální manažer a hlavní trenér Slavie Praha Vladimír Růžička. "Ano, s týmem jsem předběžně domluvený,“ uvedl sám Svoboda.

Liberec? Ne, Rusko

V pondělí se Svoboda z úst trenéra Růžičky dozvěděl, že musí na Slavii vyklidit skříňku a hledat si nové angažmá. Jeho plat totiž patřil k nejvyšším a Slavia tak v době finanční krize ušetří nějaký ten peníz. Navíc Svobodovi za tři měsíce končila smlouva, tak je jeho odchod výhodný pro obě strany.


"Adam je super kluk, neměli jsme spolu žádný problém, ale za tři měsíce mu končila smlouva. Na jejím prodloužení jsme se nedohodli, a tak si Adam vybíral mezi Omskem a Libercem. Pro nás byl Omsk prioritou, protože za Adama nabídl více peněz, navíc i pro Adama je to lukrativnější," uvedl pro tn.cz Vladimír Růžička a dodal: "Adam odvedl pro Slavii spoustu skvělé práce a chceme mu poděkovat za jeho práci v klubu, určitě se nerozcházíme ve zlém."

V minulé extraligové sezoně porazila Slavia na domácím ledě Vítkovice 7:0. Podívejte se, jak Adam Svoboda slavil s maskotem vítězství a také svou vychytanou nulu:


Už mluvil i s Jágrem

Svoboda do Omsku vyrazí v nejbližších dnech, během dneška podepíše s Avangardem smlouvu. O jeho angažování se zasadil i Jaromír Jágr, největší hvězda Avangardu. "S Jardou jsem mluvil, pár věcí jsme probírali,“ sdělil Svoboda.


Kromě Jágra se v Omsku potká s bývalým parťákem ze Slavie Jakubem Klepišem a také Pavlem Rosou. Avangard nezažívá příliš povedenou sezonu, v pondělí byl navíc odvolán prezident klubu Konstantin Potapov. Problémy měl i kanadský kouč Wayne Fleming, který však ve funkci prozatím zůstává.Klepiš: Rady pro Svobodu? Kulich a teplé boty

Jakub Klepiš byl z přestupu svéhoí bývalého spoluhráče nadšený. "Jsem rád, že sem přijde, protože ho znám, ale hlavně je to kvalitní gólman. Určitě nám pomůže," uvedl pro tn.cz Klepiš. Hrálo jeho doporučení nějakou roli? "O Svobodovi jsem se sice zmínil v klubu, ale já tam žádné slovo nemám, takže vše vyřešili pánové nahoře," smál se útočník Omsku, který plánuje, že se Svobodou zajdou do české hospody U Švejka.

Jedničkou bude Furch

Svoboda začal sezonu v celku obhájce mistrovského titulu jako brankářská jednička. Před několika týdny ale dostal příležitost mezi tyčemi třicetiletý Stanislav Neruda, který se ukázal ve velmi dobrém světle a Svobodu již do branky nepustil. Trenér Pražanů Vladimír Růžička se nechal slyšet, že na post jedničky počítá s mladým Furchem. "Neruda teď ale podává skvělé výkony, takže proti Pardubicím ještě bude chytat on," uvedl slávistický stratég.

Bednář zůstává

Vladimír Růžička také potvrdil, že Jaroslav Bednář bude ve Slavii působit i nadále. V neděli na stole v Edenu přistála velmi lukrativní nabídka z Ruska, ale pražskému celku se podařilo jednu ze svých největších hvězd udržet.


"Udržet Jardu pro mě byla naprostá priorita. Jeden ruský klub za něj nabízel obrovské peníze, ale my jsme vynaložili enormní úsilí, aby tady Jarda do konce sezony zůstal. V neděli ruský klub svou nabídku snad definitivně stáhl, takže já doufám, že se nám to podařilo," uvedl pro klubový web Růžička.

hrc, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události