Motorsport

Raikkönen hází neuspěšný rok 2008 za hlavu

Pilot Ferrari je připraven s novým vozem F60 skočit zpátky na vrchol.

Loňský rok přinesl Finovi Kimi Raikkönenovi zklamání, když nedokázal udržet tempo se stájovým kolegou Felipe Massou, který vyhrál pět závodů, zatímco Raikkonen "jen“ tři, natož obhájit titul mistra světa z roku 2007. Proto hledí s optimismem do nové sezony.

Pomohou Finovi nová pravidla?

U příležitosti odhalení nového vozu Ferrari F60 pro letošní sezónu, se Raikkonen nechal slyšet, že v tomto roce začíná novou kapitolu: "Minulý rok neprobíhal úplně podle mých představ. Samozřejmě zůstává velkým otazníkem, jak dobrým se nový vůz ukáže, protože pravidla se opravdu hodně změnila,“ prohlásil Raikkonen.


To by ale sympatickému Finovi nemělo vadit. "Jsme si s novým monopostem velmi jistí a jsme zvědaví, jak se v příštích týdnech předvede proti ostatním vozům,“ uvedl.

Raikkönen: Vypadá

Raikkönen také přiznal, že mu chvíli trvalo, než si na nový vůz zvykl ale po chvíli si ho oblíbil, stejně jako jako Felipe Massa.

O představení monopostu a pocitech Massy se dozvíte více ZDE.

"Kvůli novým regulím vypadá jinak, ale po chvíli pozorování si na to zvyknete,“ řekl pro server autosport.com Raikkönen. "Vypadá jinak, ale vypadá dobře, už se nemůžu dočkat, až ho uvdím v akci a projedu se v něm,“ dodal.

jud, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události