Fotbal

Dostálek se definitivně upsal Zlínu

Ryšavý záložník, který dříve působil v Brně a pražské Slavii, se dnes oficiálně stal hráčem Tescomy Zlín.

Richard Dostálek dnes stvrdil svůj návrat do velkého fotbalu. Podepsal totiž smlouvu ve Zlíně, který na jaře bude bojovat o záchranu v Gambrinus lize. Smlouva byla uzavřena do konce sezony. Podle našich informací´ale může dojít k jejímu prodloužení, pokud se Zlín v lize zachrání.

Dostálek už s týmem trénoval

"Byli jsme dohodnutí už od soboty. Šlo jen o to dát si všechno na papír a podepsat, což se už stalo," informoval Minář. Dostálek byl v kontaktu se Zlínem od středy, kdy se byl podívat v Brně na zápas Tipsport ligy proti Olomouci a v pátek absolvoval s týmem první trénink. O den později už nastoupil na umělé trávě v Ivanovicích v dresu Tescomy, které patří po ligovém podzimu poslední pozice.

Dostálek: Hrát ligu? Na to by kývl každý hráč

"Ríša během utkání ukázal, že je zdravotně v pořádku a Zlínu má rozhodně co dát," prohlásil Minář na adresu pětinásobného českého reprezentanta, který se po operaci kolene rozehrával na podzim v divizní Líšni. Klub z Brna ho do Tescomy uvolnil na půlroční hostování. "Nabídka Zlína mě potěšila. Hrát po mých zdravotních peripetiích ve čtyřiatřiceti letech znovu ligu, na to by asi kývl každý hráč," nechal se slyšet Dostálek. "Tohle angažmá je pro mě výzva. Vím, že tým není v jednoduché situaci, ale chtěl bych mu pomoci, aby se ve Zlíně znovu hrál dobrý fotbal. Pořád je ještě šance se zachránit," dodal optimisticky.


Dostálek začínal s fotbalem v Jarošově, po vojně v Kroměříži se prosadil v prvoligovém Brně, odkud před deseti lety zamířil do Slavie Praha. Naplno se ukázal až na podzim roku 2002 pod trenérem Beránkem a dostal se do národního týmu. O rok později se upsal ruské Kazani, ze které se vrátil zpět počátkem roku 2005. Dalších šest měsíců hostoval ve Slovácku, v létě zamířil do německého Aue a další rok působil v Siegenu. V české nejvyšší soutěži odehrál 284 utkání, ve kterých vstřelil 56 branek.

tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události