Fotbal

Jun opouští Teplice a bude hostovat v Rakousku

Fotbalový útočník Tomáš Jun odchází ze severu Čech do rakouského prvoligového Altachu. Tam bude minimálně do léta.

Bývalý sparťanský forvard a obávaný kanonýr v mládežnických reprezentacích Tomáš Jun opouští po ročním působení Teplice. Tým, do kterého přišel po nepovedeném tureckém angažmá, jej uvolnil na půlroční hostování do rakouského Altachu. Ten je momentálně posledním celkem místní nejvyšší soutěže.

Jun: Měl jsem chuť to ještě zkusit

Teplice daly svolení k Junovu odchodu koncem minulého týdne. V pondělí si fotbalista prohlédl nové působiště, nyní došlo k definitivní dohodě mezi kluby a také o hráčově smlouvě. "Měl jsem chuť to v zahraničí ještě zkusit a v Rakousku se mně i rodině zamlouvá," řekl Jun po krátké návštěvě města, kde stráví nejméně nebližší měsíce.


Junova nadějná kariéra se zasekla v létě roku 2005, kdy přestoupil do tureckého Trabzonsporu, kde se příliš neprosadil a hostoval také v Besiktasi Istanbul. O rok později se vrátil na hostování do Sparty.

V týmu se možná sejde s Voříškem

Poté jeho kroky vedly do Teplic, první polovina probíhající sezony se mu ale vůbec nepodařila. Po nadějné přípravě exceloval hned v prvním kole Gambrinus ligy, ve kterém nastřílel hattrick do sítě Budějovic. Poté ale jeho střelecký prach zvlhl a do konce podzimu už skórovat nedokázal.


V Altachu by se mohl sejít z dalším bývalým hráčem Teplic a současným kapitánem Sparty Petrem Voříškem. Nový kouč Georg Zellhofer by totiž rád přilákal zkušeného defenzivního fotbalistu, kterého dobře zná ze svého působení v Paschingu a Rapidu Vídeň.

dfk, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události