Hokej

Pohádkový příběh brankáře Nerudy pokračuje. Neinkasoval už 131 minut

Trenér Slavie Vladimír Růžička musí řešit zapeklitý rébus. Do brány chce stavět mladého Dominika Furcha, jenže červenobílá vítězství nesou podpis Stanislava Nerudy.

Před rokem jeho jméno znali jen příznivci Havlíčkova Brodu, teď ho skloňují snad všichni extraligoví fanoušci. Neruda byl do týmu Slavie povolán víceméně z nouze – brankář Dominik Furch odjel do Kanady na mistrovství světa dvacítek a kouč Růžička za něj potřeboval sehnat náhradu na pozici týmové dvojky.


Ale Neruda jeho plány překazil. Svými parádními výkony si řekl o post jedničky a nechtěně tak ze Slavie “vyhnal“ kamaráda Adama Svobodu, který byl rázem přebytečný.

Odchod parťáka ho zasáhl. Se Svobodou k sobě měli velmi blízko

“Adamův odchod mě strašně mrzí. Je to super gólman a výborný kamarád, chodili jsme spolu na večeře a debatovali úplně o všem. Bude mi tu moc chybět,“ řekl Neruda, jenž v dresu Slavie odchytal už sedm zápasů.


Růžičkovo mužstvo všechny vyhrálo, poslední dva navíc s nulou na kontě inkasovaných gólů - a to i proti silným Pardubicím. Neruda za svá záda nepustil puk už 131 minut! “Nula není podstatná, důležitější jsou získané tři body,“ podotkl skromně a vychválil své spoluhráče. “Kluci mi strašně pomohli, prakticky celý zápas Pardubice k ničemu nepustili.“

Růžičku čeká těžké dilema

Ač se vám to může zdát trochu divné, v pátečním utkání s Mladou Boleslaví Neruda chytat nejspíš nebude. “Standa chytal výborně, ale já chci dát do brány Dominika Furcha. A to co nejdřív,“ přiznal Růžička, který talentovaného gólmana nechal dlouho odpočívat po návratu z Kanady.


Nyní však Furchova “dovolená“ skončila. Měl by odchytat nejbližší dvě utkání. “Já na Dominika sázím,“ potvrzuje kouč Slavie. S tím je smířen i Neruda. “Beru to úplně normálně. Domino je skvělý gólman a tu šanci si zaslouží. S Vláďou Růžičkou jsem o tom mluvil, říkal mi, že v pátek a v neděli bude nejspíš chytat Dominik,“ prozradil čtyřiatřicetiletý brankář.


I přes všechna tato slova by však Furchovo zařazení do sestavy mnohé překvapilo. Kouč Růžička je totiž všeobecně známý tím, že vítěznou sestavu mění setsakramentsky nerad.


Poruší své zásady, nebo se proti Vrbatovi a spol. nakonec do brány postaví opět Neruda?

hum, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události