Sport

Trojskokanka Kašpárková má zápis v basketbalové lize

Atletka Šárka Kašpárková pomohla jedním košem basketbalistkám Valosunu k vítězství nad Slovankou.

Bývalá mistryně světa v trojskoku Šárka Kašpárková si odbyla vítěznou premiéru v basketbalové lize. Její klub Valosun Brno si poradil na domácí palubovce se Slovankou 88:85.

Úspěšná atletka zasáhla do hry poprvé a naposledy v osmé minutě za stavu 17:16. Sedmatřicetiletá Kašpárková zaskočila na tři minuty za americkou pivotku Millerovou, která měla na svém kontě čtyři osobní chyby. Bronzová olympijská medailistka z Atlanty vstřelila jeden koš, připsala si při bránění dva fauly a hřiště opustila za stavu 28:22 ve prospěch Valosunu.

Se zápisem do střelecké listiny nepočítala

Užila jsem si to opravdu hodně. Byl to pro mě silný zážitek. Ještě neznám všechny signály, takže jsem se na hřišti trošku motala, ale holky si mě dirigovaly," svěřila se po vyhraném duelu Kašpárková.

Vůbec nepočítala s tím, že by se mohla zapsat do střelecké listiny. A přesto se jí to podařilo. Její jediná střela skončila dvoubodovým přírůstkem pro Valosun, takže má stoprocentní úspěšnost. "Bylo to velké štěstí. Ani nevím, jak to tam padlo," usmívala se nová brněnská pivotka.

Kouč byl s výkonem bývalé trojskokanky spokojený

Zbytek zápasu už Kašpárková strávila na lavičce náhradnic. Trenér Zdeněk Hummel ji znovu do hry neposlal, neboť jeho svěřenkyně si v závěru po chybách zápas zbytečně zkomplikovaly.

"Šárčina hra se mi celkem líbila. Ani by mě nenapadlo, že dá koš," přiznal kouč.

Kašpárková mimochodem působí ve Valosunu jako kondiční trenérka a svému týmu vypomáhá kvůli množství zraněných hráček. Kouč Hummel s ní počítá i pro zbytek letošní sezony.