NHL: Fleischmann rozhodl o výhře Washingtonu

Český útočník Washingtonu Tomáš Fleischmann zaznamenal dva kanadské body a pomohl svému celku k vítězství nad Pittsbughem 6:3.

V dalších zápasech se z Čechů střelecky prosadili i Aleš Kotalík a Martin Havlát a Jiří Hudler.

Malkin zase bodoval a vévodí tabulce produktivity

Tučňáci vstoupili do utkání velmi dobře, již v 6. minutě se ujali vedení zásluhou Jevgenije Malkina, kterému přihrával jeho parťák Sidney Crosby. Malkin je stále vedoucím mužem kanadského bodování NHL, po 45 odehraných zápasech má na svém kontě 67 bodů za 18 gólů a 49 asistencí. Hosté na Malkinovu trefu odpověděli až v úvodu druhé části, kdy vyrovnal Viktor Kozlov. O pouhých sedm minut později vedl Pittsburgh podruhé, úspěšným střelcem byl Slovák Miroslav Šatan.

Capitals se však podařilo znovu srovnat, když se ve 33. minutě po asistenci Tomáše Fleischmanna prosadil Alexander Sjomin. Ve 42. minutě se poprvé v utkání prosadil kanonýr Alexander Ovečkin a poslal Washington do vedení. O dvě minuty později sice vyrovnal Whitney, to však bylo ze strany Pittsburghu vše. Hosté naopak přidali další tři branky, když se postupně trefili znovu Ovečkin, Fleischmann a Schultz. Právě Fleischmannova trefa ze 49. minuty se ale ukázala jako rozhodující.

Kotalík a Havlát se trefili v zápase svých týmů

Po jedné brance vstřelili v duelu Chicago - Buffalo čeští hokejisté Martin Havlát a Aleš Kotalík. Z vítězství 4:1 se nakonec radoval prvně jmenovaný.

Do statistik se zapsal i obránce Ottawy Filip Kuba, který pomohl svému týmu jednou asistencí k vítězství 3:2 na ledě Atlanty.

Detroit porazil Anaheim, Hudler vstřelil branku

Hokejisté Detroitu znovu potvrdili svou sílu, když dokázali v průběhu dvou minut třetí třetiny dvěma brankami otočit skóre a zajistit si důležité vítězství. Jednou brankou se na vítězství 4:3 podílel český útočník Red Wings Jiří Hudler.

Výsledky NHL:

Pittsburgh - Washington 3:6 (1:0, 1:2, 1:4)
Branky: 6. Malkin, 29. Šatan, 44. Whitney - 42. a 52. Ovečkin, 22. Viktor Kozlov, 33. Sjomin (FLEISCHMANN), 49. FLEISCHMANN, 59. Schultz. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 29:42. Hvězdy utkání: 1. Ovečkin, 2. Backström (oba Was.), 3. Crosby (Pit.)

Atlanta - Ottawa 2:3 (2:2, 0:1, 0:0)
Branky: 6. White, 16. Thorburn - 7. Alfredsson, 19. Spezza (KUBA), 35. McAmmond. Vyloučení: 7:4. Využití: 1:2. Střely na branku: 31:30. Hvězdy utkání: 1. Spezza (Ott.), 2. White, 3. Havelid (oba Atl.).

Chicago - Buffalo 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
Branky: 16. Sharp, 19. Toews, 26. HAVLÁT, 41. Wisniewski - 11. KOTALÍK. Vyloučení: 9:6. Bez využití. Střely na branku: 25:23. Hvězdy utkání: 1. Huet, 2. Toews, 3. Walker (všichni Chic.).

Anaheim - Detroit 3:4 (2:1, 1:1, 0:2)
Branky: 18. Getzlaf, 19. Perry, 32. Montador - 10. Holmström, 23. HUDLER, 50. Cleary, 51. Franzén. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. Střely na branku: 28:33. Hvězdy utkání: 1. Getzlaf, 2. Montador (oba Ana.), 3. Franzén (Det.).