Motorsport

Přehnaná rivalita mezi piloty Ferrari? Nesmysl, tvrdí Domenicali

Přehnaná rivalita mezi piloty Ferrari? Nesmysl, tvrdí Domenicali
Zdroj: TN.cz

Šéf stáje Ferrari Stefano Domenicali nemá sebemenší obavy, že by rivalita mezi Räikkönenem a Massou mohla připravit jednoho z nich o šanci na titul.

Domenicali si je jistý, že žádné problémy mezi oběma piloty nevzniknou. "Minulý rok jsme neztratili ani jediný bod kvůli tomu, že by jezdci nespolupracovali," řekl šéf týmu ve středu během každoročního týmového lyžování v Madonně di Campiglio.


Jeho slova potvrzuje i video z letošní Velké ceny Číny, která se jela v Šanghaji. Finský pilot už neměl šanci na titul, zatímco jeho brazilský kolega ano. Proto jej před sebe pustil, ačkoli je jakákoli týmová režie zakázána. I to je důkaz, že jezdci Ferrari táhnou za jeden provaz.

Podívejte se, jak Kimi Räikkönen na cílové rovince zpomalil, aby jej Felipe Massa mohl předjet.


Zatímco v sezoně 2007 (Räikkönen a Massa byly tehdy poprvé týmovými kolegy ve Ferrari) byl lepší Fin, který dokonce získal titul, v následující sezoně se situace obrátila. Brazilec Massa v boji o titul jen těsně podlehl Lewisi Hamiltonovi z týmu McLaren. Räikkönen skončil třetí, ale až dvaadvacet bodů za svým týmovým kolegou.

Status týmové jedničky? Není potřeba

Letos se oba piloti chystají bojovat o titul znovu. Ani jeden z nich však nemá status týmové jedničky, což by mohlo Ferrari přinést problémy. "Není to potřeba. Tým pracuje pro oba stejně, a pokud jim poskytneme konkurenceschopné auto, což doufáme, že poskytneme, nebudou žádné tlaky," věří Domenicali, který si nemůže vynachválit přístup Felipeho Massy. "Felipe přišel velmi motivovaný a nažhavený na závody. V minulé sezoně se hodně naučil. Jeho silnou stránkou je velká sebedůvěra, je mentálně velmi dobře připraven snést tlak zvenčí i zevnitř týmu."


Domeniceli pravděpodobně vychází z prohlášení Felipeho Massy, který při představování nového monopostu italské stáje řekl, že se cítí mnohem silnější než dříve a že se chystá zúročit nabyté zkušenosti.

Domenicali: Räikkonen umí vypnout

Räikkonen je zase podle Domenicaliho schopen zapomenout na nevydařenou sezonu 2008 a vrátit se ještě silnější. "Kimi se nemůže dočkat, až si sedne za volant," řekl Domenicali. "Chce ukázat, že je to zase on," připomněl šéf týmu žert prezidenta Ferrari Luky di Montezemola, který prohlásil, že minulou sezonu nezávodil Kimi Räikkönen, ale jeho dvojče. "Kimi má obrovskou schopnost, umí vypnout. To mu umožňuje zůstat v klidu a nepřipouštět si tlak," oceňuje Domenicali.


Stejně jako během oficiálního představení nového vozu promluvil Massa, také Räikkönen řekl několik slov. Týkala se především toho, že minulou sezonu hodil za hlavu a bude se soustředit na tu nadcházející.


Oba jezdci rudé stáje zatím mají dostatek času na veškeré přípravy i testy. Seriál mistrovství světa F1 totiž začne až 29. března Velkou cenou Austrálie.

jpz, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události